Léto v nejnavštěvovanějším českém aquaparku bude hýřit barvami a bohatým programem

Po dlouhé pauze, která trvala více než deset měsíců, se Aquapalace Praha dočkal otevření a vítá v pořadí již třináctou letní sezonu. Nadcházející prázdninový program se pro tentokrát zahalí do pestrobarevných tónů. Barevné léto přinese hned několik víkendových akcí pro děti i dospělé. Ti nejmenší se mohou opět těšit na bohatý animační program až do konce prázdnin. Hlavním lákadlem je nové moderní studio dívčí skupiny Lollipopz a oblíbeného dětského dua Kája a Bambuláček.  

Na záplavu atrakcí a barev se mohou návštěvníci největšího aquaparku ve střední Evropě těšit až do 31. srpna. „Pro děti jsme si připravili bohatou zábavu plnou her, každodenních animací a také koncerty tolik oblíbené dívčí kapely Lollipopz, která u nás otevřela své nové studio,“ prozrazuje Vladana Horáková, generální manažerka Aquapalace Praha.

Atraktivní novinky a léto plné barev a koncertů

I v době nuceného uzavření čestlický aquapark nezahálel a pro své hosty z řad dětí i dospělých má připravenu řadu novinek: Divoká řeka, která je se svými 250 metry nejdivočejším a nejdelším tobogánem v ČR, se dočkala nového povrchu a jízda na ní tak bude rychlejší, ale zároveň bezpečnější. A spousta návštěvníků jistě s radostí uvítá i novinky, které na ně čekají v Saunovém světě. „Všechny příznivce vodních radovánek zveme k nám do aquaparku, aby si užili zábavu i odpočinek, načerpali i s ratolestmi novou energii a odcházeli od nás s těmi nejlepšími zážitky,” říká Vladana Horáková a s úsměvem dodává: „Věříme, že nadšení z opětovného otevření je stejně velké na obou stranách – jak u personálu aquaparku, tak i u našich pravidelných hostů, kteří se nás v posledních měsících dotazovali, kdy už konečně otevřeme, aby u nás mohli strávit volné chvíle.”

Moře lákadel pro malé návštěvníky

Pro letní sezonu v čestlickém aquaparku připravili zbrusu nový program ve stylu Barevného léta, který nabídne sérii dětských koncertů, zábavních vystoupení a pestrých animačních programů určených především dětem. Hlavním lákadlem je nové moderní studio dívčí skupiny Lollipopz a oblíbeného dětského dua Kája a Bambuláček. 

Ani toto léto nebudou chybět letní večery s velkolepou vodní laser show. Tématem dechberoucích projekcí je voda a vodní radovánky. Unikátní promítací plocha, tvořená tisíci kapiček, obsáhne více než 130 m2. Těšit se tak můžete na promítání medúz, delfínů a jiných ryb na vodní hladinu nebo na 3D holografické efekty. Laser show se bude promítat po dvaadvacáté hodině v Paláci pokladů s bazénem s umělým vlnobitím.
Zábavu pro všechny věkové kategorie přináší unikátní VR herna přímo pod vodní hladinou a virtuální realita na tobogánu s vesmírnou tematikou. Chybět nebude ani podvodní hudba v Korálovém dómu či mořské vlnobití.

Na své si přijdou i dospělí

Zatímco si děti budou užívat bohatý letní program a nespočet zábavných atrakcí, dospělí návštěvníci jistě ocení možnost odpočinout si a zrelaxovat se. Příjemné osvěžení nabídnou Koral bar a Pool bar, kde se servírují letní drinky přímo do bazénu.

V Aquapalace Praha toho však na dospělé návštěvníky čeká mnohem víc! Zábavu si užijjí i venku – v rozsáhlé venkovní zahradě s lehátky a bazény, fitness workoutové zóně nebo pohodlné VIP zóně s privátními postelemi s nebesy, které ochrání před sluncem a zajistí soukromí.

Přísná hygienická pravidla

„Bezpečnost a zdraví návštěvníků je pro nás na prvním místě. Poroto každého hosta před vstupem do aquaparku zdarma na místě otestujeme neinvazivním antigenním testem. Zároveň je uvnitř areálu zabezpečen dostatek prostoru pro každého návštěvníka,“ uvedla Vladana Horáková, generální ředitelka Aquapalace Praha.

V čestlickém aquaparku prochází dohled nad kvalitou vody čtyřmi fázemi, očistou mechanickou, pomocí pískových filtrů, následně čistěním pomocí UV lamp, ozonizací a chlorací. Po dobu provozu provádí obsluha každé 4 hodiny pravidelné rozbory vody a jednou za 14 dní se provádí laboratorní odběr ze všech bazénů pro mikrobiologický rozbor. Čistota vody v celém areálu je dlouhodobě přísně kontrolovaná.

Více informací o Aquapalace Praha

Aquapalace Praha je 3. nejnavštěvovanějším turistickým cílem v roce 2020 v anketě agentury CzechTourism. V Evropském měřítku je Aquapalace Praha 2. nejnavštěvovanějším aquaparkem za německým Therme Erding, celosvětově je na 12. místě. Zábavně relaxační komplex se rozkládá na ploše 9150 m², podlahová plocha dvoupatrového areálu tvoří 16 851 m². Vodní svět se skládá ze tří samostatných paláců a rozsáhlé venkovní zóny s lehátky i vodními bary, kde jsou návštěvníci obsluhování přímo ve vodě. Palác Dobrodružství nabízí zábavu na 21 tobogánech a skluzavkách, včetně nejdelšího tobogánu v ČR, kde je možné si užít jízdu dlouhou celých 250 metrů – tedy čtvrt kilometru divoké vodní zábavy. Palác pokladů nabízí bazén s mořským vlnobitím či každodenní poutavá projekce Laser Show promítaná na vodní clonu. Saunový svět s venkovní zahradou je největší v ČR, disponuje 18 saunami a prohřívárnami. Dvoupodlažní Fitness se rozkládá na ploše 1 500 m2 a nyní může vpustit dovnitř pouze 10 osob. Luxusní Spa & Wellness nabízí masáže, kosmetiku, manikúru, pedikúru, celotělové rituály a koupele, procedury Hammam a Rassoul, peelingový bar. Středisko zdravotních služeb Aquapalace Balneo & Medical se specializuje na léčebnou fyzioterapii, v současnosti nabízí antigenní a PCR testy přímo v areálu aquaparku. Součástí areálu je rovněž čtyřhvězdičkový hotel s 231 pokoji a kongresovým centrem pro 650 osob. Celý resort zaměstnává více jak 250 zaměstnanců na hlavní pracovní poměr a v sezóně posiluje své řady o více než 500 brigádníků, kteří se starají o komplexní pohodu, relaxaci i zábavu návštěvníků. Počet návštěvníků v běžném roce bez uzavírek se blíží 1, 2 milionu osob.

Více informací naleznete na www.aquapalace.cz.