Co udělá s lidmi výhra, ukáže film Štěstí je krásná věc

Po divácky úspěšných filmech Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, Všechno nebo nic nebo Kajínek se producentská dvojice Pavel Pásek a Igor Konyukov pustila do natáčení komedie s názvem Štěstí je krásná věc. Tentokrát jde o výhru balíku peněz v loterii, kterou získá dvojice v podání Petry Hřebíčkové a Karla Zimy. Režie se ujal Tomáš Svoboda, který natočil například komedie Hodinový manžel, Manžel na hodinu či Dvě nevěsty a jedna svatba.

„Je to komedie o dvou mladých lidech, kteří vyhráli obrovskou částku peněz. To jim ale začne narušovat jejich vztah,“ vysvětlil režisér Tomáš Svoboda o adaptaci původně litevského scénáře do českého prostředí. Dvojice totiž nemá zaměstnání, ale zato má všude spoustu dluhů. A když při jedné výjimečné návštěvě kostela získá tiket, který jim přinese 176 milionů, začnou se kolem nich dít věci…

„Oni ty peníze vlastně nepotřebují. Žijí teď a tady, co mají, to vydají, a jsou spokojení. Hlavně že se mají rádi,“ řekla Petra Hřebíčková o své roli Jany. „Neumí moc hospodařit, mají dluhy, ale nemají problém. Ten přijde, až když vyhrají,“ dodal herec Karel Zima alias Čenda.

Když se totiž po vsi, kde žijí, rozkřikne, že vyhráli takovou částku, začne si nejen jejich okolí chodit pro svoje dluhy, ale objeví se zapomenutí spolužáci ze školy či bratr, který se neukázal několik let. Toho si zahraje Jan Dolanský. Jejich otce Ondřej Pavelka a nepřejícího souseda ztvární Marek Taclík.

V dalších rolích se objeví například Tomáš Jeřábek, Zdeněk Godla, Markéta Hrubešová, Jaroslava Pokorná, Martin Písařík, David Novotný nebo Leoš Noha.   

I když by se zdálo, že s takovým názvem filmu musí mít štěstí i štáb, bohužel nestálo při režisérovi Tomáši Svobodovi, který měl po sedmi natáčecích dnech vážnou dopravní nehodu. Kvůli následné zdravotní neschopnosti se tak musel režisérského křesla vzdát a producenti Pásek a Konyukov jej po zbytek natáčení předali do rukou režiséra Jiřího Nováka.

Snímek Štěstí je krásná věc se bude natáčet s krátkými pauzami do půlky června v Praze a ve středočeské obci Líšná a jejím okolí.  Film distribuuje společnost BIOSCOP a diváci se na něj mohou těšit v kinech na jaře příštího roku.