Tokhi otevírá bubenickou akademii! Štěstí mu přišla popřát celá řada známých tváří.

Přední český bubeník Tokhi se rozhodl vyslyšet mnohaleté prosby svých fanoušků a spolu se svojí kapelou Groove Army založil bubenickou akademii, kam se může přihlásit každý, koho bubnování zajímá a baví. Omezení nejsou žádná, mohou se přihlásit děti nebo třeba i senioři, podmínkou je pouze schopnost udržet v ruce bicí nástroj.

„Akademii jsme se rozhodli otevřít na základě opakujících se dotazů od lidí. Měli jsme z nich radost, ale zároveň jsme přes naše vytížení nedokázali vyhovět. Chci tomu dát tedy řád, vytvořit něco unikátního, protože my nic neděláme na půl plynu. Když už máme mít školu a pravidelně vyučovat, musí to stát za to,“ popisuje vznik Groove Army Academy samotný Tokhi.

Pravidelné kurzy budou probíhat v úterý a v pátek, je možné si zaplatit  roční předplatné. Probíhat bude také tak zvaný open class každou neděli, kam je možné chodit nárazově či pravidelně a lekce se platí jednorázově. Groove Army Academy můžete najít v prostorách taneční školy BDS academy v centru Prahy na Královských Vinohradech. „Bubny a tanec jdou spolu ruku v ruce od nepaměti. V Africe třeba bubny, tanec a zpěv vůbec neodlišují, přistupují k tomu jako k celku. Proto se k sobě tyto dvě školy hodí. Jsem rád, že budeme bok po boku s těmi nejlepšími v oboru. BDS je silná značka stejně jako Groove Army,“ přiblížil Tokhi místo působení Groove Army Academy.

Spolupráce s BDS academy vznikla tak, že se Tokhi setkal na akci s ředitelem BDS academy Fero Bodnárem a zkusili improvizovat. Groove Army bubnovala a tanečníci BDS academy do jejich rytmu tančili. „Protože se věnujeme hodně free stylu a tomuto stylu tancování, tak jsme udělali takový hokus pokus, který měl úspěch, rok jsme si to nechali uležet a pak jsme se setkali a řekli jsme si, co kdyby se naše cesty spojily, protože hudba a rytmus jdou ruku v ruce,“ vysvětluje Bodnár.

Na slavnostní zahájení Groove Army Academy dorazila celá řada známých tváří, které bubnování nadchlo stejně jako možnost open class lekcí.

„Já mám k bicím a k bubnování velmi kladný vztah, protože jsem na bicí hrála od dvanácti let, až později jsem přešla ke kytaře, abych mohla i zpívat. A moc se mi tohle Tokhiho uskupení líbí, takže jsem se na dnešní zahájení moc těšila. Skvěle jim to šlape, a když hráli, tak jsem měla husí kůži. Bydlím na Vinohradech, takže jsme domluvení, že budu na nedělní lekce chodit, když budu mít zrovna volno,“ sdělila s nadšením Sabina Křováková, která v současné době připravuje nový singl ve spolupráci s Xindlem X.

I pro tanečníka Marka Dědíka, který dorazil netradičně s plnovousem, jsou bubny velmi blízké. „Bubnoval jsem už na africké bubny, na které bubnujeme sambu nebo cha chu, ale tohle pro mě byl skvělý zážitek a určitě, když bych měl čas, tak bych se do kurzu přihlásil. Mně se moc líbí ten zvuk bubnů, který mi duní až u srdce a provokuje mě k tomu, že bych měl začít tančit,“ popsal pocity tanečník známý ze soutěže StarDance, který se v současné době věnuje hlavně kurzům společenských tanců pro děti i dospělé.

Ani druhá česká SuperStar Zbyněk Drda nezůstává pozadu. I on se nadchl a rozhodl se Tokhiho kurzy navštěvovat. „Už jsem několikrát za život bubnoval, i když třeba klavír je mi bližší. Ale je super, když se člověk naučí i bubny a může se na koncertech na nějakou písničku doprovodit. Myslím si, že budu k Tokhimu chodit, už jsme se předběžně domlouvali,“ sdělil zpěvák, který se stále věnuje hudbě a nyní zabrousil i do produkce a připravuje s kolegy narozeninový koncert Aleše Brichty.

Pro zpěváka Petra Kutheila mají bubny relaxační účinek. „Musím říct, že bubny mají svoje kouzlo, bubnování spojuje lidi a má to takovou zvláštní atmosféru, že to člověka dostane do takového určitého transu, který člověka zbavuje starostí. Takže bych určitě tyto kurzy doporučil pro podnikatele a manažery, kteří jsou hodně vytížení prací, protože sem se přijdou opravdu a doslova vybít,“ vysvětlil zpěvák, který dokončuje klip k dalšímu singlu z připravované desky Devět věcí, která by měla již brzy spatřit světlo světa. Kromě toho také zvažuje vydání společné písně s mnoha českými zpěváky, která by prý měla vést k zamyšlení.

I zpěvačka Nykki, kterou si můžete pamatovat jako frontmenku skupiny 5Angels, se pro bubny nadchla a míní přemluvit kamarádku, aby s ní na Tokhiho kurzy docházela. „Tohle byla moje druhá zkušenost s bubnováním a hrozně mě to chytlo,“ sdělila zpěvačka, která pendluje mezi Prahou a Londýnem, kde sklízí velký úspěch na poli pop music. I tak ale Praha stále zůstává její domovinou. „Všechny moje výlety do Anglie trvají vždycky maximálně dva týdny, jinak jsem v Praze,“ vysvětlila.

Bubnování si přišel vyzkoušet i Petr Vojnar se svojí novou přítelkyní. Oba obdivovali, jak dokáží bubeníci perfektně koordinovat pohyby. Moderátorka Štěpánka Duchková přivedla svoje syny, kteří se v bubnování evidentně našli a Štěpánka také zvažuje jejich přihlášení do Tokhiho kurzu.

Cílem Groove Army Academy je vytvořit komunitu v rodinném duchu. Ve stejném, v jakém funguje kapela Groove Army nebo taneční škola BDS academy. „V plánu máme i společnou show a ti nejlepší z žáků se pak možná ke Groove Army připojí, což je ta největší motivace. Už dávno to není jen kapela nebo tanec. Stává se nám z toho životní styl. Můžeme se na sebe spolehnout a trávíme spolu spoustu času. Z celého srdce si přeji, aby tahle komunita přirozeně rostla, aby z bubeníků byla opravdu armáda, a aby společná show ostatním vyrazila dech. Pojď do toho s námi, buď součástí,“ popisuje emotivně svoji vizi Tokhi.