Seriál ČECHOVI aneb „český Dallas“ plný hereckých jmen je tady!

Čechovi – aneb „český Dallas“ je tady! Televize Barrandov uvede od pondělí 28. října novou rodinnou, desetidílnou seriálovou ságu režiséra a producenta Tomáše Magnuska o trojgenerační podnikatelské rodině. Chybět nebude velmi zajímavé herecké obsazení a součástí bude v předvánočním čase i zcela unikátní kniha, která popisuje nejenom vznik „českého Dallasu“, ale i historky z Magnuskových natáčení a vzpomínky na herecké legendy, s nimiž pracoval, mezi kterými je řada dnes již nežijících.

Rodinná sága Dallas byla (nejen) u nás divácky populární v 90. letech. Už tenkrát zaujala tehdejšího teenagera Tomáše Magnuska natolik, že si z lega „tvořil vlastní příběh“ a vymýšlel, jak by to vše mohlo vypadat.

„Tak jako si děcka a teenageři hrají s panenkami, autíčky, hrají hry, já jsem si z lega dělal panáčky a rozehrával jsem takovou pomyslnou rodinnou ságu. Neskutečně mě to fascinovalo a bavilo a řekl jsem si, že něco podobného jednou natočím. A stalo se,“ řekl Magnusek, který má za sebou řadu filmů, z reálného prostředí, jako třeba Bastardi, či nedávno odvysílaného a velmi divácky úspěšného filmu Kluci z hor s Jiřím Lábusem a Martinem Dejdarem v hlavních rolích… Pro Barrandov v minulosti natáčel i seriál Stopy života, které byly plné zajímavých hereckých jmen!

Nový seriál ČECHOVI vznikal především ve východních Čechách, v rodišti režiséra a producenta Tomáše Magnuska, který jako sídlo rodiny vybral svou „Viktorku“, tedy secesní vilu v Babiččině údolí, kterou před lety jako totální ruinu koupil a přebudoval na penzion, wellness, restauraci, a kde je také zcela unikátní herecké muzeum. Je zde řada artefaktů zapůjčených či věnovaných mnoha českými i slovenskými umělci a nové přibývají.

Diváci se mohou těšit například na Miloslava Mejzlíka, Libuši Švormovou, Kateřinu Macháčkovou, Andreu Elsnerovou, Báru Šťastnou, Terezu Němcovou Petráškovou, Petra Baťka, Roberta Cejnara, Viléma Udatného, Reginu Rázlovou, Ivanu Jirešovou, ale třeba Jiřího Krampola, Radima Uzla, Felixe Slováčka, Vlastimila Harapese, Jana Přeučila, Evu Hruškovou, Josefa Nedorosta, Jana Rosáka, Ladislava Županiče, Igora Bareše, Antonii Talackovou, Antonína Hardta, Jaroslavu Obermaierovou či Josefa Zímu.

Roli negativního člena rodiny Samuela Čecha hraje sám Tomáš Magnusek, který fakticky představuje postavu, jež se v originálním Dallasu jmenovala J. E. Ewing.

A o čem že nový seriál je?

„Dnes už sedmdesátiletý otec, hlava rodiny, založil krátce po revoluci firmu, kterou by chtěl nyní předat některému ze svých třech dětí. To se ale nedaří. Je to problém současnosti, kdy generační výměnu ve firmě nepřežije téměř dvě třetiny společností. Nechybí láska, intriky, podvody, nevěra, sarkasmus, zkrátka to, co je takzvaně ze života. Snažili jsme se, aby seriál splnil to, co my od ně čekáme, že vždy každý díl skončí tak, aby divák chtěl vidět pokračování,“režisér.

„K seriálu ČECHOVI aneb „český Dallas“ vzniká pod vedením nakladatele Pavla Mészárose z AOS Publishing také zcela unikátní kniha, která vyjde v listopadu a nebude nějakým pouhým přepisem příběhu. Naopak! Bude jak o samotném seriálu, tak i plná zážitků či poznatků Tomáše Magnuska na natáčení jeho filmů a seriálů a také vzpomínek na velké herecké legendy, které už třeba ani mezi námi nejsou. Vždyť právě režisér Magnusek byl jedním z mála, kdo v minulosti dokázal dostat před kameru taková herecká jména jako jsou Libuše Švormová a Josef Abrhám, Zita Kabátová, Stanislav Zindulka a další…

Pasáž je tam věnována také hereckému muzeu na Viktorce, které je unikátní a jediné svého druhu u nás i na Slovensku (ne-li v Evropě),“ uvedl PR manažer seriálu René Kekely.

TRAILER k seriálu ČECHOVI

Více informací o seriálu naleznete na webových stránkách: www.ceskydallas.cz