Černocká s dcerou a vnučkou natočily vánoční singl Čas Vánoc

Nestárnoucí Petra Černocká s dcerou Bárou Vaculíkovou, která vystupuje pod uměleckým jménem Diva Baara a vnučkou Olívií Coco, (na přání uvedena jako Coco Vie), natočily nový vánoční singl Čas Vánoc. Ústřední fotografii k singlu nafotily tři sympatické dámy s Janem Tůmou v rámci jubilea Petry Černocké. Tento fotoobraz byl navíc na vernisáži a křtu životního fotostory v pražské Galerii 1 věnován zástupcům Fondu ohrožených dětí, který jej vydraží a výtěžek půjde na pomoc Klokánkům. Stejně jako první a všemi zúčastněnými osobnostmi podepsaný výtisk knihy Saxana 70.

Hudbu i text písně Čas Vánoc, která už je nasazena do některých rádií a budou ji hrát postupně další napsala pro tři generace zpěvaček Bára Vaculíková. Výsledná podoba vznikla ve studiu Little M Records ve spolupráci s producentem Mishanem Pajdiakem, kapelou Divé Baary a hostujícím pianistou Vítem Pospíšilem.

„Jsem dojatá, že se písničku podařilo tak citlivě zaranžovat a krásně nahrát. Děkuju všem, kdo se na ní podíleli. Bude tu s námi ještě dlouho jako vzpomínka, jak jsme se s mámou propojily a jak byla Coco šikovná jako malá," vzkazuje zpěvačka Bára Vaculíková tvůrcům. 

Píseň vychází v rámci oslav jubilea Petry Černocké, které by její sedmdesátku hádal jen málokdo. „I Bára letos slaví kulatiny. Jsem moc ráda, že mě ke spolupráci oslovila a daly jsme to konečně ve třech dohromady. Písnička je to překrásná. Určitě vás vezme za srdce," chválí dceru Petra Černocká.

A jak vzniklo přízvisko Coco Vie vnučky Petry Černocké a dcery Báry? „Coco je dnes osm a od mala si tak sama říkala. Vzniklo to odloučením přípony od jejího prvního jména Olívie. Je to zvláštní, ale je to tak. A rozhodli jsme se jí s jejím uměleckým jménem vyjít vstříc," směje se Vaculíková.

Petra Černocká koncem listopadu oslavila narozeniny výstavou svých obrazů a fotografií z fotokalendáře, který s dcerou a vnučkou nafotila. Kalendáře i jednotlivé fotky s podpisem zpěvačky mohou fanoušci získat na stránkách Pictoart.cz.

Píseň Čas Vánoc, jenž měla předpremiéru na vernisáži a křtu knihy v Galerii 1, vychází u vydavatelství Little M Records ve spolupráci se Supraphonem a najdete ji ve všech běžných distribučních sítích.

ČAS VÁNOC

Autor textu a hudby: Diva Baara (Bára Vaculíková)

Foto singlu: Jan Tůma