Porodnice Mělník ve zbrusu nové podobě otevřela svou bránu prvním maminkám

Po téměř sedmi týdnech provozu porodnice v náhradních podmínkách se porodnické a neonatologické oddělení Nemocnice Mělník vrátilo na své původní místo.

To je však nyní k nepoznání. Čtvrté patro budovy T totiž prošlo dlouho očekávanou kompletní rekonstrukcí a proměnilo se tak v moderní a rodinnou porodnici hotelového typu. Maminkám nyní nabízí daleko větší komfort, a to i bez nadstandardu.

Nová lůžka, noční stolky a zázemí jsou nyní maminkám k dispozici s veškerou možnou obnovou a svým komfortem převádí dříve typické nemocniční prostředí do prostředí hotelových služeb. Z nového se však mohou těšit i příznivci nadstandardních pokojů a začínající rodiny, které preferují ještě více soukromí a společný kontakt od prvních chvil po narození miminka. Právě pro ně jsou nově připraveny další rodinné pokoje, nyní v ideální blízkosti Neonatologického oddělení. V rámci rodinných pokojů je umožněn také pobyt staršího sourozence. Nová porodnice má v současné době sedm nadstandardních pokojů, z nichž jsou čtyři pokoje rodinného typu, které jsou s maximální mírou upraveny tak, aby se zde začínající rodiny cítily jako doma.

„Jsem vděčný za to, že se po dlouhém úsilí, plánování a následné přestavbě podařilo úspěšně dokončit první etapu rekonstrukce Porodnice Mělník. Velmi oceňuji práci a vynaloženou energii celého týmu naší porodnice a všech, kteří se na rekonstrukci podíleli. Na této sedmitýdenní akci jsme se mohli přesvědčit o tom, že když tým drží při sobě, dá se dosáhnout perfektních výsledků ve velmi krátkém čase. Věřím, že nově příchozí maminky budou spokojené a našemu týmu nové prostory usnadní plnění jejich přání,“ uvádí MUDr. Radek Havlas, primáři Gynekologicko-porodnického oddělení a lékařský ředitel Nemocnice Mělník, kterou provozuje skupina VAMED MEDITERRA.

Touto etapou ale inovace Gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Mělník nekončí. V průběhu letošního roku má Nemocnice Mělník v plánu rekonstrukci další části, ve které je zahrnuta výměna oken celé budovy, zateplení, nová fasáda a úpravy balkónů. „Dále budeme pokračovat úpravami v ambulantní části budovy Gynekologicko-porodnického oddělení. Na velkou proměnu se můžou těšit pacientky v naší registrační poradně pro nastávající maminky, stejně jako na nové prostory pro edukační, odpočinkové a relaxační předporodní kurzy. V plánu máme také kurzy kineziotapingu pro ženy. Už nyní můžeme říci, že se těmito postupnými kroky blížíme k realizaci našeho snu, tedy
k vybudování centra péče o matku a dítě rodinného typu, kde hlavní roli hraje osobní příběh každé maminky,“ uzavírá MUDr. Radek Havlas, primář Gynekologicko-porodnického oddělení a lékařský ředitel Nemocnice Mělník, kterou provozuje skupina VAMED MEDITERRA.