Pomoc k rozjezdu restaurací od Edenredu: Až pět obědů zdarma pro každého v hospodách po celém Česku

Společnost Edenred přichází s rychlou podporou hospodám a restauracím, kterým chce po jejich znovuotevření přivést co největší počet zákazníků a pomoci jim tak s jejich rozjezdem po vynucené pauze. Tomu, kdo bude do restaurací po jejich otevření pravidelně chodit na jídlo, zaplatí Edenred ze svých peněz až pět obědů.

Nový program je určen více než 200 tisícům lidí, kteří za obědy platí nejrozšířenější tuzemskou stravenkovou kartou Ticket Restaurant Card. Nárok vždy na jeden oběd zdarma v hodnotě 131 korun budou mít lidé za každých pět zaplacených obědů. Projekt začíná v pondělí 25. května a bude ukončen s posledním červnovým dnem.

„Restaurace jsou důležité pro společnost nejenom jako místo, kam se chodíme najíst, jsou i prostorem pro setkávání přátel, rodin a komunit i obchodních partnerů.  V posledních týdnech prošly historicky nejtěžší zkouškou a cítíme jako svoji povinnost jim ze svých prostředků pomoci k novému růstu,” uvedl generální ředitel Edenredu Nicolas Eich.

Akci oběd zdarma zvolil Edenred proto, že rychle dokáže přivést do restaurací velké množství lidí a zajistit jim tak finanční příjmy, které jsou v restartu podnikání klíčové. „Věříme, že se do akce zapojí co nejvíce lidí. Víme, jak byli zákazníci k hospodám solidární v minulých týdnech, kdy je podporovali nákupem jídel z okénka a od rozvozových společností. Jsme přesvědčeni, že snaha pomoci restauracím, a to navíc s bonusem v podobě obědů zdarma, bude pokračovat,“ doplnil Eich.

Edenred má v tuzemsku síť celkem 20 tisíc partnerských restaurací, tedy naprostou většinu z těch, ve kterých se v tuzemsku podávají jídla. Platit kartou lze ve velké části z nich a to ve všech regionech České republiky, od velkých měst až po obce. Nový projekt má tedy ještě širší záběr, než iniciativa Zachraňte hospodu, ve které se sdružilo 2500 provozoven.

Částku 131 korun na oběd zdarma Edenred zvolil proto, že tato suma odpovídá hodnotě ideální stravenky na základě vyhlášky Ministerstva práce a sociálních věcí. Zároveň tato suma kopíruje průměrnou útratu za jeden oběd v tuzemských restauracích. 

Edenred pomáhal hospodám už od vypuknutí koronavirové krize. Personálu těch, které už v první vlně nezastavily prodeje a nabízely jídla z okénka, zajistil ochranné roušky, zároveň na svých stránkách zprovoznil vyhledávač fungujících provozoven. Poté se stal jedním z partnerů zmíněného projektu Zachraň hospodu. Firma rovněž letos zároveň nebude vyplácet dividendy a ponechá zisk v tuzemsku, kde hodlá rozšířit investice do digitálních produktů.

Projekt je součástí celosvětové iniciativy Edenredu More than ever. V jeho rámci skupina Edenred zřídila stejnojmenný fond, který podpoří projekty v hodnotě až 15 milionů euro a bude investovat do konkrétních opatření zmírňujících dopady koronavirové krize.