Kapela QUEENIE s Michaelem Kluchem odstartovala unikátní letní open-air koncerty „Pod širým nebem“

Zatímco loni touto dobou vystupovali QUEENIE jako vůbec první česká kapela a první tribute band na slavném Montreux Jazz Festival, kde v 80. letech vystupovali například samotní Queen – a loni třeba i Elton John, Sting, Tome Jones a další, letos odstartovala skupina v čele s Michaelem Kluchem letní ope-air konerty „Pod širým nebem“.

První z koncertů se konal na zámku v jihočeském Jindřichově Hradci a byl velmi úspěšný.

„Zahajovali jsme symbolicky na místě, kde jsme loňský ročník tohoto turné shodou okolností zakončovali a na našich sólo koncertech, kdy nepočítáme různé festivaly a slavnosti, nás vidělo přes 45 000 diváků. Zatímco někteří pořadatelé rušili letos některé festivaly a dokonce i koncerty umělců zvučných jmen, my jsme odpálili desetikoncertní letní tour, kde nás očekávají tisíce fanoušků,“ říká s nadšením frontman QUEENIE Michael Kluch.

Jen na zámku v Jindřichově Hradci, kde byla už díky atmosféře historického hradu a zámku skvělá atmosféra, přišlo téměř 1000 diváků. Další úspěšný koncert byl o víkendu na Výstavišti Praha.

Letošní tour unikátní české kapely je zajímavé i tím, že kromě obnoveného playlistu veze s sebou kulisy, které téměř 1:1 odpovídají scéně, jenž Queen měli ve videoklipu The Miracle. „Je to vůbec poprvé, co tuto scénu vezeme na open-airové koncerty a poprvé, kdy ji vezeme mimo Brno, kde jsme ji v posledních dvou letech prezentovali na našich tamních vánočních koncertech,“ prozradil Michael Kluch, který byl mj. vloni nominován na Cenu Thálie za roli Freddie Mercuryho v muzikálu Freddie.

Dalšími městy, která budou zastávkou letní tour „Pod širým nebem“, jsou už 20. července Český Krumlov, následně pak Mikulov, Loket, Praha (Křižíkova Fontána s vodními kompozicemi), Sychrov, Litomyšl, Olomouc, Ostrava, a také se představí 2krát v Brně.

Diváci se mají opravdu na co těšit. V rámci korona-pauzy už bylo odpočinku dost. My jsme nabití energií, kterou teď předáváme dál našim fanouškům a divákům. A samozřejmě se těšíme na dva zářijové a jeden prosincový unikátní mega koncerty do pražské O2 areny, které budou ve formě a podobě, jaká zde nemá obdoby. Stále i na ně lze sehnat ještě vstupenky.

„Letní open-air koncerty jsou takovým drobným ´předkrmem´ toho, co pak tisíce fanoušků zažijí v pražské Vysočanské hale,“ doplnil Kluch.

Veškeré termíny, místa a časy tour „Léto pod širým nebem“, najdou zájemci na https://www.queenie.cz/koncerty/

Foto: Michala Rusaňuková/QUEENIE