Eda Heidi Janků je fakt samý sval!

Známý psí útulek Dogpoint spojil své síly s jedním ze svých sponzorů – obchodem s chovatelskými potřebami We love Dogs a uspořádal charitativní akci, protože opuštěných a týraných psů je v Čechách bohužel stále mnoho a útulek potřebuje zvýšit kapacitu, aby mohl pomoci co největšímu počtu takových nešťastných psích duší. Podpořit happening a přispět na pět nových kotců pro Dogpoint přijela i známá česká zpěvačka Heidi Janků se svým věrným psím doprovodem – kníračem Edou.

Knírači jsou temperamentní plemeno, své o tom ví i půvabná zpěvačka Heidi Janků, která si jednoho takového uličníka pořídila po smrti svého manžela Ivo Pavlíka, aby jí dělal společnost. „Mám malého černo-stříbrného knírače Edu, který je trochu větší, než by měl být, pořádný chlapák. Tím ale nechci naznačit, že by byl tlustý, je spíš samý sval - mám doma pořádný kus psa,“ smála se zpěvačka Heidi Janků. Spolu s ním navštívila útulek Dogpoint a přispěla na nové kotce.  
„Přiznávám se, že v útulku jsem poprvé. Jinak by mi určitě doma jeden vyrostl – chtěla bych je zachránit všechny. Trhá mi to srdce. Jednu dobu jsem uvažovala o pejskovi z útulku. Když jsem to konzultovala s odborníky, doporučili mi ale kvůli povaze mého povolání papírového psa. Jsem často mezi lidmi, pejsek z útulku by to nemusel dobře snášet a mohlo by se projevit trauma z předchozího života. Proto jsem skončila s Edou. Je mu dva a půl, a přestože jsem ho brala na cvičák, už když mu byly tři měsíce, má ve výchově ještě rezervy,“ přiznala Heidi.

Pamlsků, ať už z tomboly nebo od dárců, kteří je přivezli jako proviant pro chovance útulku, bylo požehnaně. A nejen pro psy. Pro jejich hladové páníčky připravil foodtruck La Porchetta di Simone chutné sendviče s italskou vepřovou specialitou, které si mohli návštěvníci dopřát, když se zrovna nehonili za svými rozjařenými čtyřnohými společníky. Darů v tombole, kterou sponzoroval obchod We love dogs, bylo hodně. Proto žádný pejsek neodcházel s prázdnou a mohl se těšit na novou hračku, vodítko, nebo třeba misku na žrádlo. Celý výdělek z tomboly putoval na účet Dogpointu, který ho v nejbližších měsících promění v nové kotce.   
„Přivezla jsem nějaké pamlsky, ale rozhodně útulek podpořím i finančně. Starat se o psy není vůbec levná záležitost! Veterinář, žrádlo, i celý servis útulku přeci něco stojí,“ podotkla zpěvačka.

Psům z ulice je třeba věnovat zvláštní péči, protože za sebou mnohdy mají nepříjemné zážitky a k lidem mohou mít vypěstovaný záporný vztah. V Dogpointu se hrou, cvičením, správnou výchovou a socializací s lidmi snaží cvičitelé z takových traumatizovaných zvířat udělat veselé a šťastné psy. Nejlépe se to samozřejmě dělá v dobrém a pohodlném zázemí. Sbírkou na víkendovém happeningu to nekončí. We love dogs umístili do svých poboček v Praze na Vinohradech a na Újezdě kasičky, do kterých můžete na psí kotce pro Dogpoint přispět i vy. Příspěvek se dá poslat i přes internet prostřednictvím zakoupení charitativního voucheru na e-shopu sponzorského obchodu. 

https://www.welovedogs.cz/cs/charitativni-voucher-pro-dogpoint

Foto: We love dogs