Řemeslo má zlaté dno, to platí i dnes

Že má řemeslo zlaté dno, jsme slýchávali už od našich babiček a dědečků. Nejeden z nich trval na tom, ať jsou jejich potomci řádně vyučeni dobrému řemeslu. A začíná to platit čím dál víc. Výjimečné však je, když svým řemeslem můžeme pomáhat především těm, kteří to opravdu potřebují. Potom můžeme říci, že jsme své řemeslo opravdu posunuli a třeba, že se stalo naším posláním.
Jedním z těch, o kterém opravdu můžeme říct, že umí bravurně své řemeslo a že si z něj udělal i své poslání, je spolumajitel společnosti Loped-tříkolky s.r.o. Vít Čejchan, vystudovaný strojař, jehož firma sídlící v Tachlovicích, nedaleko od Prahy vyrábí kola, tříkolky a koloběžky pro hendikepované.  Firmu založil hned po revoluci a vývoji a výrobě se věnuje dodnes. Jak sám říká, téměř vše, co zde dělají, si dělají sami a jejich výrobky jsou postaveny na zkušenostech. Léta praxe a léta zkušeností je garancí kvality a užitnosti kol, koloběžek a tříkolek, které jsou vyráběny na špičkové úrovni a na trhu prodávány oproti zahraničí za třetinové ceny.
A pro koho jsou výrobky z firmy Loped s.r.o. určeny? „Pro všechny hendikepované“, jak sám Vít Čejchan říká. Pro ty, kteří mají například problémy s motorikou. Pro děti, které nemohou chodit a kolo z této dílny je pro ně jedinou možností svobodného pohybu. Pro starší lidi nabízí speciální tříkolky, které navíc mají vzadu košík na nákup nebo na ovoce a zeleninu, když si ho vezeme ze zahrádky.  
Vybrat si můžete i kolo nebo tříkolku ať již s elektromotorem nebo spalovacím motorem, pokud jezdíte delší trasy anebo zkrátka už nejste v takové kondici.  Pro speciální potřeby je možné upravit sedačku, přidat různé držáky, upravit šlapky. Zkrátka vše, co je potřeba k tomu, abyste mohli jezdit.
Pokud se chcete dozvědět více, podívejte se na stránky www.loped.cz  a určitě si nenechte ujít naši reportáž: