Praha má vlastní realitní portál, který pomáhá i v době covidové

Je tomu skoro rok, co se nejen Česká republika, ale i celý svět vypořádává s koronavirovou krizí. Ta si kromě lidských životů, vyžádala i naprosté utlumení společenského života, což znamenalo na několik týdnů zavřené obchody, restaurace, kavárny, bary, hotely či všechny možné typy volnočasových aktivit. I když se od čtvrtka část opatření opět rozvolní, pro mnohé podnikatele je tato tíživá situace více než kritická a jsou vděční na každou pomoc. Kromě několika podpůrných balíčků jako jsou dotační programy Covid, kompenzační bonusy nebo odpuštění minimálních záloh, stojí za zmínku i Realitní portál hlavního města.

Pražský magistrát zprovoznil Realitní portál hl. m. Prahy před dvěma roky s cílem zvýšit transparentnost veřejné správy a zajistit přehled o dostupných nemovitostech v hlavním městě. Naleznete zde kromě bytů, pozemků či budoucích plánovaných projektů i širokou nabídku výhodných nebytových prostor, které mohou využít stávající i budoucí podnikatelé. Pokud tedy sháníte vhodnou plochu pro vaši prodejnu, ateliér, vysněnou kavárnu, či soukromou kancelář s výhledem na Pražský hrad, a nechcete platit drahé provize realitním kancelářím, tuto stránku byste si určitě neměli nechat ujít.

„Naší snahou je, aby měl každý občan možnost seznámit se s nabídkami městského majetku v Praze na jednom místě. Nebude tak muset procházet jednotlivé úřední desky a webové stránky městských částí a magistrátu. V tomto směru vidím významný posun na cestě k transparentnějšímu a účelnějšímu nakládání s majetkem města,“ říká radní pro majetek hl. m. Prahy Jan Chabr (TOP 09).

Magistrátu se tak podařilo vytvořit přehledný a jednotný katalog, který je dostupný skrze webovou adresu https://realitniportalpraha.cz/cs. Jan Chabr navíc stál i za iniciativou propojit projekt Realitního portálu s prostředím sociálních sítí. Proto nejaktuálnější nabídky najdete facebookovém profilu https://www.facebook.com/realitniportalpraha.

Na jednom místě tak můžete vybírat nemovitosti ke koupi i pronájmu podle ceny, typu využití či oblíbené městské části. V případě, že preferujete pracovat pár kroků od orloje, oslovte Pražské kreativní centrum v samém srdci Staroměstského náměstí, které nabízí výhodné pronájmy několika kanceláří pro nadcházející rok. Naopak, milovníci výběrové kávy, a ještě lepšího jídla si mohou vybrat prostory v docházkové vzdálenosti od náměstí Jiřího z Poděbrad a skloubit tak práci s kavárenskou alchymií a kulinářskými zážitky této lokality.

Velkým benefitem zvláště v této náročné době je i fakt, že při vybírání nájemníka prostřednicím veřejné aukce, není jediným kritériem výše nájmu, ale i plány a přidaná hodnota, kterou by svým podnikáním přinesl nový nájemce ke zlepšení kvality života v konkrétní lokalitě.