Nejtěžší český režisér a herec Tomáš Magnusek si doslova zachránil život na poslední chvíli!

Po kdysi populárním synovi herečky Heleny Růžičkové-Jiřím Růžičkovi ml., byl TOMÁŠ MAGNUSEK nejtěžším českým hercem a režisérem současnosti. Ještě před rokem vážil 177 kilogramů. Autor a spoluautor filmů a seriálů jako Pamětnice, Stopy života, Čechovi, Kluci z hor, Stopy života, které budou mít příští rok premiéru či Bastardů, jejich 4. díl se začíná připravovat a řady dalších, zhubl k dnešku neuvěřitelných téměř 80 kilogramů! Přišel tak sice o své prvenství, ale zase si zcela jistě zachránil život, doslova na poslední chvíli.

„Je mi jasné, že v dnešní době, kdybych onemocněl covidem, tak jako obézní člověk bych byl extrémně rizikový, i když mi ještě nebylo čtyřicet. Udělal jsem to hlavně ze zdravotních důvodů, že jsem si prostě řekl, že zhubnout musím a za tím cílem jsem šel,“ prozradil nám Magnusek, který právě s nakladatelem Pavlem Mészárosem vydal knihu o „boji s nadváhou“ Slasti a strasti Tomáše Magnuska …aneb Jak jsem zhubl 75 kilo. Tam popisuje své zážitky, prožitky, slasti i strasti nejenom s bojem s nadváhou.

„Šestnáct let jsem nepřetržitě tloustl. Každý rok jsem přibral přibližně sedm kilo. Když jsem odcházel v roce 2004 od rodičů bydlet se svou budoucí ženou Gábinou, měl jsem 78 kilo, ale  o patnáct let později byla moje váha téměř o sto kilo větší. Během této doby jsem sice po všech stránkách svého života ušel určitou cestu, ale tato součást mého já patřila k těm nejsložitějším,“ přiznává režisér, producent a herec. 

„Asi nejtěžší v té fázi byl operační zákrok, kdy mi lékaři odstranili na břiše kožní převisy. Mám jizvu z jedné strany na druhou. To byla po zákroku neskutečná bolest, ale jsem vděčný kamarádce Petře Řehořkové na jejíž klinice estetické medicíny mi pomocí speciálních přístrojů pomáhala tu ránu zacelit," svěřil se režisér. 

Ze své obezity si sice postupně udělal přednost a jakousi image, dělal si z ní legraci či dokonce ji povyšoval na „přednost“, ale posléze pochopil, že tudy cesta nevede. A že je nejvyšší čas, aby sám se sebou začal něco dělat. 

„Už jsem si ´na něj´ani neviděl, a to jsem si řekl: Chlapče, a to je špatně, moc špatně… Tak to se musí změnit,“ dodal s humorem sobě vlastním Magnusek.

Teď se chystá nejenom na natáčení Bastardů 4, na které dělal dokonce už i casting, ale pokračuje i v miniseriálu Škola mého života. Příští rok do kin vstoupí jeho nejnovější filmový počin Stáří není pro sraby s Luďkem Sobotou, Janem Přeučilem, Jiřím Krampolem či Rudolfem Hrušínským v hlavních rolích. Dále taky v Babiččině údolí provozuje Penzion Viktorka, kde je také unikátní Herecké muzeum.

Foto: Archiv T. Magnuska a AOS Publishing