Floex s robotickým bubeníkem Josefem rozezněl Strahovský stadion. Startuje nová série hudebních videí Hotspot

Prvním hudebním videem startuje nová série Hotspot, která spojuje výjimečná koncertní vystoupení s výjimečnými místy České republiky. Premiérový díl uvádí vystoupení jednoho z nejoriginálnějších českých elektronických hudebníků a skladatelů DJ Floexe doprovázeného robotickým bubeníkem Josefem na tribuně Strahovského stadionu. Sérii Hotspot připravuje agentura SMART Production ve spolupráci s festivalem Colours of Ostrava.

Trailer

Video s DJ Floexem a Robotem Josefem spojuje atmosféricku hudbu v kontrastu s betonovými tribunami největšího stadionu na světě, který hostil Všesokolské slety, spartakiády nebo stotisícové koncerty. V záznamu se střídají momenty natočené kamerami v intimní blízkosti hudebníka s působivými vzdušnými záběry z dronu. A samozřejmě to celé s prvotřídním zvukem.

„K DJ setům přistupuji trochu jinak než ke koncertní tvorbě. Myslím, že jde především o to vystihnout energii, náladu, flow. Do setu jsem zakomponoval řadu svých oblíbených producentů, ale také se tam objevují moje tanečnější remixy, anebo producenti, jako například Deltawerk, kteří pro mě remix v minulosti udělali. Nejzajímavější věc na setu je ale použití našeho bubenického robota Josefa, kterého naživo programuji a v reálném čase s beaty improvizuji,” vysvětluje Floex alias Tomáš Dvořák. Robot Josef je hlavní postavou celosvětově úspěšné počítačové hry Machinarium (Amanita Design), jejíž soundtrack má na svědomí právě Floex.

Na otázku, jaké pro něj bylo hraní na Strahovském stadionu, Floex odpovídá: „Na začátku jsem měl hlavně pocit zimy, ale koncentrace na set a taneční hudba mě docela zahřála :-) To místo bylo vybráno skvěle, má spoustu zajímavých industriálních zákoutí, a velkou spoustu času, která se v průběhu setu odkrývá. Tak si to užijte.”

V plánu je natáčení na dalších zajímavých místech České republiky, dle aktuálních protikoronavirových opatření vystoupení zahraničních hudebníků i případná účast omezeného počtu diváků.

Více informací:

Stadion Strahov:

  • Praha, Česká republika, GPS: 50,080556N, 14,387778E
  • stadion s největší rozlohou na světě
  • 310,5 x 202,5 m; 62 876 m2 (9 fotbalových hřišť)
  • první stadion na tomto místě dokončen v roce 1926, poté několikrát dostavován do současné podoby
  • kapacita: 240 000 míst, z toho 50 000 k sezení
  • akce zde sledovali všichni českoslovenští prezidenti: od T. G. Masaryka po Václava Havla
  • konaly se zde Všesokolské slety, motocyklové závody, spartakiády i statisícové koncerty Rolling Stones, Guns´N´Roses, Pink Floyd či U2

Více informací: https://www.kudyznudy.cz/ceska-nej/sportovni/strahovsky-stadion-v-praze

Zdroj: Jiří Sedlák, ArtsMarketing.CZ