Ollie Roučková chce zpátky na Dakar. V autě!

Peklo, které si Ollie Roučková zamilovala. Nekonečné moře písku zvlněné zrádnými dunami proletěla na čtyřkolce, vrátila se do něj za volantem závodní buginy. A teď? Teď se plánuje zúčastnit znovu a nebude řídit ani jednu ze svých předchozích hraček. Bude řídit auto! „Pokud se to stihnu naučit,“ směje se s nadsázkou vždy pozitivní Ollie, která svůj nový kousek v garáži aktuálně poznává šroubek po šroubku.

Pracovitá Toyota Land Cruiser 120 bude spadat do kategorie T2, mezi produkční auta s povinnými úpravami. A právě povinné úpravy se na ní teď dodělávají. Ollie a její tým musí do vozu namontovat mimo jiné: sportovní podvozek, homologované sedačky, přídavnou nádrž, čtyřbodové pásy, ochranné sítě v oknech, nehořlavé výplně, intercom, náhradní elektro svazek, převodovku s přímým zubem… Není toho málo!

„Je to něco nového, ale o to je to pro mě lákavější. Jsem za tuhle šanci a výzvu opravdu ráda,“ zvážní Ollie, která na slavném podniku startovala v letech 2018 a 2019. V roce 2022 by měla být součástí stáje Ultimate Dakar Racing Tomáše Ouředníčka. „Tomáš mě oslovil a možnost spolupráce mě hned nadchla. Víme, že víc týmových aut v soutěži znamená větší šanci na dobré umístění. Budeme připraveni s pomocí a odhodláním zajet co nejlepší výsledek,“ slibuje Ollie.

Spoléhat bude opět i na své fanoušky. Právě na nich bude výběr jména pro auto, budou se moci podílet na podobě kombinéz a závodních helem. „Budou s námi od příprav po cílovou rovinku. Doufejme, že se na ni společně podíváme,“ říká žena, která se nemá ve zvyku vzdávat.

Aby mohla své sny zase jednou zrealizovat, musí naplnit pětimilionový rozpočet. I tady je pomocná ruka vítána! „Podpoře se meze nekladou, kdyby chtěl někdo dodat třeba řasenky, bylo by to super. Tu umím ztratit i v zavřeném stanu,“ už zase se směje nejúspěšnější česká závodnice.

První ostré jízdy v autě jsou naplánovány na konec března, prvními testovacími závody by pak měl být Marocco Desert Challenge, který proběhne za účasti kompletně celého týmu 16  - 25. září 2021. „Musím se zase sehrát s volantem a s navigátorem, už abychom jeli!“ přeje si rodačka z Děčína.

Že je celá akce bláznivá? Je. Jiná ani v podání odvážné ambasadorky Autoklubu České republiky být nemůže. „Klidně bych Dakar jela i v kamionu. Ale ráda si to nechám na příště,“ slibuje s předstihem další možné dobrodružství.

Cestu na Dakar 2022 můžete s Ollie prožívat na jejích sociálních sítích: Ollie Roučková. A zájemci o sponzorské partnerství jsou vítání zde: jana@morethaproduction.cz. Mise Dakar Ollie 2022 začíná!