V Obříství vyrostla nová dubová alej Bedřicha Smetany

Celkem třicet vzrostlých dubů zasadili zástupci Nadace Tipsport, jejich kolegové z Tipsportu a místní dobrovolníci ve středočeské obci Obříství. Také tato výsadba je součástí celonárodní iniciativy Sázíme budoucnost, jejímž cílem je vysázet na území České republiky deset milionů nových stromů. „Po nedávném sázení šedesáti ovocných stromů v Levandulovém údolí na Berounsku jsme podpořili další výsadbu v krásném Obříství. V podobných aktivitách budeme pokračovat i nadále. Změna klimatu je jediné téma, které spájí občany České republiky napříč společností. Veřejnost očekává, že velké firmy se budou tímto tématem zabývat. Proto zaměřujeme dominantní část aktivit Nadace Tipsport na ekologii,” doplnila ředitelka Nadace Tipsport Lucia Štefánková.  

Nově vysazená dubová alej ze stromů vypěstovaných místní společností Arboeko ponese jméno Bedřicha Smetany. Slavný český skladatel prožil totiž právě v této malé obci kousek od Mělníka několik šťastných let svého života a přesně před 155 lety zde také dokončil Prodanou nevěstu, komickou operu o třech dějstvích. Ta měla premiéru 30. května 1866 v Prozatímním divadle v Praze a zásluhou Emmy Destinnové byla v roce 1909 uvedena v Metropolitní opeře v New Yorku.

„Výsadba aleje vzrostlých stromů v deštivém počasí není opravdu žádnou procházkou růžovým sadem. O to víc bych chtěl poděkovat všem svým kolegyním a kolegům, kteří s námi stromy vysadili. Chceme prostě, aby se nám tu všem žilo a dýchalo lépe,“ dodává generální ředitel Tipsportu Petr Knybel.

Enviromentálním tématům se Nadace Tipsport věnuje dlouhodobě. Na podzim loňského roku spustila z pozice generálního partnera iniciativy Sázíme budoucnost také osvětovou komunikační kampaň s názvem Jeden Čech, jeden strom, která má motivovat další lidi k zapojení se do tohoto projektu a současně také podpořit registraci jednotlivých nových výsadeb. Ústředním motivem kampaně je propojení obličeje „běžných“ i známých lidí s korunami stromů. K dnešnímu dni je do projektu zaregistrováno již 1 079 897 stromů.  

Páteční výsadbu dubové aleje uskutečnila Nadace Tipsport ve spolupráci s televizí Prima, obcí Obříství, firmou Arboeko a Nadací Partnerství.

www.nadacetipsport.cz