Pavel Šporcl vystoupí v Pelhřimově s programem Pocta Paganinimu

Po sedmi měsících, které uplynuly od posledního živého koncertu, mají obyvatelé Pelhřimova a okolí možnost slyšet mistrovskou hru houslisty Pavla Šporcla. Pro něj to bude v divadle Lubomíra Lipského premiéra.

Za dodržení všech hygienických opatření, které zájemci najdou na webových stránkách divadla, odehraje Pavel Šporcl koncerty v 17 a 19 hodin. V programu Pocta Paganinimu představuje škálu technických i zvukových možností svého nástroje. Vtipně jej provází slovem a příběhy ze života Niccoly Paganiniho, nejslavnějšího houslisty všech dob, i dalších skladatelů. Během koncertu zazní také unikátní Šporclovy Variace na píseň Kde domov můj. Zahraje i skladby v moderních a svižných aranžích z crossoverového alba Sporcelain a další vlastní skladby Magical 24 a Modlitba.

„S velkou ctí jsem přijal pozvání na tomto koncertě vystoupit. Chceme ukázat, že kultura je bezpečná, že se lidé nemusí bát, a i přes veškerá opatření opět mohou zažít neopakovatelnou atmosféru živého koncertu“, řekl k chystanému vystoupení houslista.

Šporcl ani v době absolutní uzávěry kultury nezahálel, napsal knihu Můj život (nejen) s houslemi, natočil virtuózní CD Paganiniana u světoznámé německé firmy Hänssler Classic, které vyjde v nejbližších dnech.

Po koncertě mají návštěvníci možnost setkat se s houslistou osobně na jeho tradiční autogramiádě.

Koncerty se konají 7. června od 17 a 19 hodin v pelhřimovském Divadle Lubomíra Lipského, www.kulturape.cz.