Nominovaní zdravotníci projektu Anděl mezi zdravotníky 2021 se sešli v Šanově

Druhý ročník projektu Anděl mezi zdravotníky zahájil jeho ředitel David Novotný soustředěním dvanácti pracovníků ze zdravotnických oborů v luxusního wellness hotelu Chateau Šanov nedaleko Rakovníka. Nejednalo se jen o sestry a lékaře, ale také pečovatele, farmaceuty, fyzioterapeuty, laboranty, které do soutěže nominovali jejich nadřízení, kolegové či pacienti.

Náplní třídenního pobytu byla relaxace, propojená s nafocením kalendáře všech finalistů se známými osobnostmi. Každý večer byl pak zakončen koncertem.  

Stejně jako loni, záštitu nad 2. ročníkem projektu Anděl mezi zdravotníky přijala dcera prezidenta republiky Kateřina Zemanová. Její tvář se objeví také v „andělském kalendáři“. Kalendář ještě nikdy nefotila, o to víc si atmosféru soustředění užívala. „Od té doby, co bylo první finále Anděla v Náchodě, uběhl nějaký čas. Ta práce byla pro zdravotníky náročná a asi ještě dlouho bude, proto jsem ráda, že jsme se tady mohli sejít společně, trošku víc v klidu, v pohodě a užít si to. Taky mě čekalo focení kalendáře. To je pro mne novinka,“ uvedla Kateřina Zemanová.

Zdravotníky pak před objektivem fotografa Jiřího Hermana ml. postupně doplnili umělci Natálie Grossová, Peter Pecha, Felix Slováček ml, Marian Vojtko, Michaela Dolinová, Veronika Gajerová, Zuzana Bubílková, Jiří Krampol, Radim Flender, Michaela Nosková či Jitka Boho.

Do kalendáře se nechal zvěčnit také profesor Roman Prymula. Když erudovaný epidemiolog zjistil, že každý účastník soustředění, jeho nevyjímaje, prošel testováním proti covidu, nespěchal po focení domů, se zdravotníky strávil celý večer a diskutovali o zdravotnictví.

S finalisty soutěže Anděl mezi zdravotníky jejich soustředění prožívali také zástupci sponzorů, jejichž výrobky posloužily jako rekvizity k focení kalendáře. Pozvání například přijala jednatelka firmy Chirana T. Injecta, s.r.o., Janka Košťálová. „David Novotný je osobnost, která kolem sebe dokáže shromáždit lidi, kteří jsou fajn. Líbilo se mi, že projekt má také charitativní podtext. Proto když David oslovil naši filmu, neváhali jsme a velmi rádi se Anděla zúčastnili jako hlavní sponzor,“ uvedla Janka Koštálová, jejichž kvalitními injekčními stříkačkami se proti covidu nechala naočkovat například královna Alžběta. „Jak se královně očkování líbilo, nevím. Fungujeme v rámci distributorů, takže přímo od královny odezvu na naše stříkačky nemáme,“ uvedla se smíchem Janka Košťálová.

Z Českého Meziříčí přicestoval Robert Zaketović, majitel firmy Medilab ČR, s.r.o., výrobce zdravotnických roušek a ostatního zdravotnického materiálu. „Projekt Anděl mezi zdravotníky jsme podpořili z toho důvodu, že jsem chtěl poděkovat všem zdravotníkům. Líbí se nám, že ta akce je multioborová. Zdravotnictví znám hlavně přes zásobování, ale díky Davidovi Novotnému poznávám i lidi, kteří pracují přímo s pacienty a klienty. Zažívají s nimi jejich bolesti a strasti. Není to lehká práce, a proto jsem rád, že se tady v Chateau Šanov s nimi mohu potkat. Mimochodem, viděl jsem už hodně hotelů, ale něco tak pěkného jsem dlouho nezažil.“

Ředitel soutěže David Novotný k letošnímu ročníku Anděl mezi zdravotníky uvedl: „Jsem rád, že je o Anděla mezi zdravotníky zájem. Není to soutěž o kráse, ale o erudici, sympatiích, profesionalitě a lásce ke svému povolání. A i když budou vyhlášená pouze první tři místa, vítězové jsou opravdu všichni,“uvedl Novotný a dodal: „Vítěz nebo vítězka bude jezdit rok autem od firmy Autobond Group a všech dvanáct finalistů dostanou věcné ceny.“

A kterým sympatickým zdravotníkům budeme držet palce 28. srpna 2021 v Městském divadle v Náchodě, kde proběhne finále 2. ročníku soutěžního projektu Anděl mezi zdravotníky?

 1. Jana Pruknerová, 38 let, Nemocnice Jihlava, staniční sestra na JIP
 2. Tereza Fibingerová, 42 let, Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská fakultní nemocnice Praha, staniční sestra na centrálních odběrech a příjmu materiálu
 3. Nikol Lepšová, 28 let, Královéhradecká lékárna v Náchodě, lékárnice
 4. Vladimíra Kočica, 43 let, Schrothovy léčebné lázně Dolní Lipová, fyzioterapeutka
 5. Vladimíra Svědínková, 52 let, Alzheimercentrum Černošice, pečovatelka
 6. Tomáš Miča, 52 let, EUC Klinika Zlín, primář
 7. Jana Farkačová, 74 let, Všeobecná fakultní nemocnice, zdravotní laborant
 8. Jana Dušánková, 49 let, Masarykova nemocnice Ústí nad Labem, lékařka na onkologickém oddělení
 9. Radka Sajfridová, 52 let, Městské středisko sociálních služeb Marie Náchod, pečovatelka
 10. Dita Jetýlková, 49 let, Fakultní nemocnice Bulovka, vrchní sestra pneumologie 3. LF UK
 11. Regina Kondělková, 28 let, student 2. Lékařské fakulty Karlovy Univerzity, 5. ročník,
 12. Patrice Awonseba Baba Musah, 35 let, Ústav pro péči o matku a dítě, lékař