Operativec I. Pravidlo tří zdrojů, aneb kniha, která vás zavede tam, kam se nikdy osobně nepodíváte

Veškeré zločiny, které se dějí, připomínají ledovec v tom smyslu, že tu větší část nikdy neuvidíte. Už jen proto, že ponořit se pod hladinu samo o sobě nic neřeší. A čím větší špinavost hledáte, tím víc ji gauneři budou chtít utajit. O tom vypráví unikátní nová kniha s názvem Operativec I. Pravidlo tří zdrojů autora Eduarda Kreinera.

Sám řadu let působil jako policista – operativec. Dnes se živí jako bezpečnostní expert a část roku také doprovází dobrodruhy při cestách za podmanivou přírodou Zakarpatské Ukrajiny.

„Za téměř 25 let jsem prošel řadou bezpečnostních složek od policie až po zpravodajské služby a po celou dobu jsem dobře věděl, že až jednou odevzdám svůj poslední úřední zápis, budu se věnovat docela jinému psaní,“ prozradil Eduard Kreiner.

Jeho román Operativec I. Pravidlo tří zdrojů je úvodním dílem z připravované trilogie a je rovněž autorovou první vydanou knihou.

„Můžete se snažit, můžete mít i štěstí, ale najít ty správné informace nestačí. Když nesvedete přesvědčit ostatní, že případ, kterému jste na stopě, není jen bájením informátorů, byla vaše práce zbytečná,“ říká o své profesi i příběhu z románu autor.

Kmotrou knihy se stala muzikálová hvězda, zpěvačka a herečka NIKOLA ĎURICOVÁ. Ta si křest náležitě užívala.

„Premiéra je vždycky trochu stres, ale tady na tu jsem se moc těšila. Je to totiž poprvé, co něco takového křtím. A těším se, až si udělám velký hrnek čaje, zalezu si do peřin a začtu se do napínavého příběhu,“ podotkla hvězda například muzikálu Františka Janečka Čarodějka, nebo nově uvedené hudební komedie Láska nebeská či muzikálu Rebelové.

Kniha Operativec I. Pravidlo tří zdrojů má také charitativní podtext. Část výtěžku z jejího prodeje půjde Nadačního fondu Regi BASE I, který pomahá hasičům, záchranářům, policistům či novodobým válečným veteránům, kteří utrpěli úraz či vážnou nemoc.