Podnikatelé z Prahy 1 se sešli v majestátní budově Národního muzea

Hospodářské komoře Praha 1 se podařilo uspořádat tolik žádané a očekávané SETKÁNÍ PODNIKATELŮ. Konalo se v září v majestátní historické budově Národního muzea. Bylo to po dlouhé pauze setkání podnikajících subjektů se sídlem nebo podnikatelským zájmem na území Prahy 1. Hospodářská komora mající na starost centrální část metropole dala tak jedinečný prostor pro navázání nových kontaktů a prohloubení těch stávajících.

Oficiální program SETKÁNÍ PODNIKATELŮ zahájil 1. místopředseda představenstva Hospodářské komory Praha 1 Filip Dvořák. Hovořil o postavení, úkolech a cílech instituce, která byla zřízena na základě zákona č. 301/1992 Sb., o Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR, která je nejvýznamnějším reprezentantem podnikatelské sféry. Sdružuje více než 16 000 členů organizovaných v 60 komorách v regionech a ve 129 oborových asociacích. Setkání se zúčastnil také Marek Beneš, 2. místopředseda představenstva. Významným hostem setkání byl prezident komory Vladimír Dlouhý, který krátce shrnul, jak působilo nepříjemné „covidové období“ na podnikatelské prostředí. Podpora jakou komora skýtala všem podnikajícím subjektům byla neocenitelná. Podotknul také, že věří, že i nadále bude pro podnikatele významným partnerem.

O další body programu se postarali především partneři, kteří měli možnost se také krátce představit. Hlavním partnerem byla veřejně prospěšné organizace Business & Professional Women CR, která propojuje aktivní ženy s cílem podpořit ekonomickou nezávislost žen. Za zmínku rozhodně stojí projekt, který podporuje české začínající podnikatelky, který je finančně podporován z Washingtonu. Ženy mohou studovat v USA a tvořit si svůj podnikatelský plán pod dohledem českých mentorek. Druhý ročník Akademie zaštítilo Velvyslanectví USA.

O krásný hudební zážitek se postarala sopranistka MARKÉTA FASSATI, která při této příležitosti představila umělecký projekt plný nevšedních zážitků Fassati Art Festival, který je souzněním hudby, výtvarného umění, architektury, designu, gurmánských delikates, emocí a vzájemné lidské harmonie. Galavečery pro rok 2021 jsou připraveny v exkluzivních prostorách pražského Břevnovského kláštera (18.10.2021) a brněnského Místodržitelského paláce (20.10.2021). Krásný sopránový hlas doprovodilo STEINWAY PIANO (Steinway & Sons), které zajistila společnost DRNEK PIÁNA působící na českém trhu od roku 1994. Jejich spolehlivé pobočky můžete najít jak Praze, tak v Plzni.  

Především dámy zaujala módní přehlídka, kterou uspořádala společnost VIDDA FASHION & LIVING CONCEPT STORE, který založila Hana Zouvalová. Její jedinečný koncept store zahrnuje zahraniční i české návrháře. V Národním muzeu byly představeny jen ty nejlepší modely čtyř vybraných módních návrhářek, které tvoří jeho podstatnou součást.

Vysoce ceněná módní návrhářka Mirka Talavašková představila svoji módní značku Talabaya. Její exkluzivní modely s čistými liniemi a nádechem orientu v sobě ukrývají jakési magické fragmenty, které z modelů dělají neodolatelné kusy. Za zmínku jistě stojí, že právě Mirka Talavašková vytvořila kolekci pro EXPO 2020, které bylo zahájeno 1. října 2021 v Dubaji a potrvá do 31. března 2022.

Elegance pohlazená extravagancí, tak se dá představit značka NANICHE, Kolekce HER, za kterou stojí dvě české návrhářky Natalie Dufková a Věra Linhartová. Toto sehrané duo svěže reflektuje na formování ženské identity v dnešním světě a díky české krajce od firmy Topak působí modely neuvěřitelně křehce. Autorská dvojice se zaměřuje na udržitelnou módu a precizní zpracování.

Návrhářka Lenka Mulabegovič MgA se svou značkou Mi fashion label představila experimentální zpracování oděvů s prvky „vysoké krejčoviny“. Modely z kolekce FOLKSY byly inspirovány lidovou kulturou, tradicemi a řemeslem, avšak byl kladen důraz také na ekologii, etiku a recyklaci.

Poslední v pořadí se na milém setkání představila značka MOELA, kterou připravila návrhářka Ivany Kuráňové. Ta vytváří originální a udržitelnou módu pro ženy všech věkových kategorií a pro každou příležitost. Modely z představené kolekce SUNSET byly inspirovány večerní oblohou a hostům přinesly nejen úchvatnou podívanou plnou barev, ale i pohled na praktické oblečení, které může žena nosit v každodenním životě.

Každý, kdo vešel, obdržel čipové karty s QR kódem od společnost H&B Group, jejímž prostřednictvím si účastníci mohou stáhnout nový projektový katalog s kompletní nabídkou řešení zabezpečení a přístupových systémů pro různé objekty. Diamant do slosování, který vyhrála obchodní ředitelka společnosti Bureš & partneři s.r.o. Bára Soukupová, věnovala společnost FANCY DIAMONDS, která obchoduje s investičními diamanty a briliantovými šperky. Zabývají se také originální výrobou briliantových šperků a briliantových šperků Cacharel.

Na závěr večera byl pro účastníky připraven výjimečný zážitek, který se dá považovat i za splnění malého tajného přání, kterým byla návštěva kopule pantheonu Národního muzea v Praze, kam se běžní návštěvníci nedostanou. Všem se naskytl úžasný výhled na osvětlenou metropoli, která zářila tisíci světly. 

Občerstvení zajistila POTRAVINOVÁ BANKA, jejímž hlavním cílem je boj proti plýtvání potravinami a jejich přerozdělováním potřebným. Víno se sluncem zalité Severní Makedonie plné osobitého charakteru bylo možné si vychutnat od společnosti BOČVA.

Společnost DALLMAYR letos oslavila 20 let v České republice nabízí celou škálu chutí od klasické pražené kávy, espressa a café crème z celých kávových zrn až po rozpustné speciality. Jen málokdo odolal čokoládovým pralinkám z obchodní sítě BON BON, které můžete zakoupit v elegantním balení, které si sami vyberete či ve vazbách připomínající kytice květin z pohodlí domova na e-shopu. Interiér dotvářely květinami od společnosti FLORIST Prague, která přináší lidem přirozenou krásu květin a radost každý den.

Poděkovat se také sluší partnerovi Hospodářské komory Praha 1 pro rok 2021, kterým je skupina Sev.en Energy, což je energetická skupina zahrnující širokou škálu činností - od těžby a výroby toho nejkvalitnějšího hnědého uhlí v Evropě, přes výrobu elektrické energie a tepla až po obchodování s komoditami na celoevropské úrovni.

Příjemný večer připravila se svým týmem Eva Primus Kovandová, ředitelka kanceláře představenstva Hospodářské komory Prahy 1, která přislíbila, že i nadále se bude maximálně snažit podporovat podnikání, pořádat zajímavé a smysluplné akce, komunikovat se zástupci samosprávy i státní správy a hájit zájmy podnikatelů. Poměrná část peněz ze vstupenek přispěje lidem v nouzi, dětem bez domova, seniorům, lidem se specifickými potřebami.