Prague International Bluenight pokračuje: Pata Fulgoniho, ZVA 12-28 Band a The Reverend Peyton’s Big Damn Band

Hudební série Prague International Bluenight pokračuje do konce roku třemi koncerty - vystoupeními anglického bluesmana Pata Fulgoniho 10. listopadu a slovenské kapely ZVA 12-28 Band 26. listopadu, oba v dejvickém prostoru Zasekávák. Letošní část celoroční bluesové série pak vyvrcholí 12. prosince v Lucerna Music Baru koncertem Reverenda Peytona s kapelou The Reverend Peyton’s Big Damn Band, která patří k nejžhavějším bluesovým jménům současnosti - letos na podzim například předskakovala na turné před ZZ Top. Reverend Peyton se objevil na obálce prestižního časopisu Blues Blast. Navíc přijíždí s označením “bluesový vtipálek”, jeho vystoupení s kapelou spojují hudební virtuozitu se zábavnou show v tom nejlepším slova smyslu.

Anglický bluesman Pat Fulgoni není českému publiku neznámý. Několikrát vystoupil na festivalu Blues Alive a v Praze dokonce nahrál skvělé album Dark Side Of The Blues  - Pat Fulgoni Live In Prague s mnoha českými hudebníky. Kromě toho je také frontmanem slavné kapely Kava Kava, tvoří elektronickou hudbu (Camo & Krooked, Technimatic, London Elektricity, Zion Train) a samozřejmě blues. Do Prahy přijede se svojí novou kapelou Pat Fulgoni Blues Experience, se kterou plánoval vyrazit na turné již v době před koronavirovou pandemií.

Pat Fulgoni Blues Experience:

Sestavu kapely ZVA 12-28 Band, která letos slaví 31 let od svého vzniku, tvoří tým, který obklopuje zakladatele, lídra, originálního autora skladeb, kytaristu a zpěváka Norberta Červenáka. Svérázný band má na svém kontě řadu autorských alb, ze kterých dýchá živelná bluesová reflexe běžného života. Kapela se výrazně vymyká typickému bluesovému klišé. V jejím hudebním jazyce naleznete i prvky čerpající ze slovenského folklóru. Texty  Norberta Červenáka píše sám život. Vyznačují se typickým zvolenským jazykovým koloritem a samozřejmě smyslem pro humor. ZVA 12-28 Band je opakovaným vítězem veřejného hlasování na portálu Bluesmusik.sk v kategorii Nejoblíbenější skupina roku.

ZVA 12-28 BAND feat. Tomek Kruk - Mojo Blues:

Setkání s kapelou The Reverend Peyton’s Big Damn Band je jako výprava do doby, kdy lidé hudbu museli dělat ne pro slávu nebo peníze, ale z potřeby. Po těžké práci v lese nebo na poli se opláchli, otevřeli láhev laciné kořalky, sedli si na zápraží, vytáhli kytaru vyrobenou třeba z krabice od doutníků a hráli. Samozřejmě blues. Reverend Peyton z Indiany je mistr takzvaného fingerpickingu, hráčského stylu, kdy jediný muzikant zvládne vést basovou linku i akordickou stavbu a melodickou nadstavbu. Je sběratelem starých resofonických i běžných akustických kytar, stejně jako různých dalších tradičních i značně bizarních nástrojů, například třístrunného cigar boxu, nebo proslulé „puško-kytary“, s níž natočil populární virální video, jež na YouTube nasbíralo už půldruhého milionu shlédnutí. Společně s frontmanem tvoří kapelu jeho žena Breezy, hrající na valchu a podporující svého muže v zábavné koncertní show, a bubeník Max Senteney, jehož souprava je poskládaná z nejrůznějších věcí jako je barel nebo kufr, stejně jako z kusů tradičního bubenického nádobíčka. The Reverend Peyton’s Big Damn Band má na kontě desítku alb, to poslední, jak jinak než „covidové“, vydal letos v dubnu pod příznačným názvem Dance Songs For Hard Times.

Raise A Little Hell - Reverend Peyton's Big Damn Band:

Vstupenky na všechny tři koncerty jsou k dispozici v předprodejní síti Goout.

Koncerty pořádá v rámci série Prague International Bluenight agentura Liver Music.

Více informací na www.livermusic.cz.

Koncerty Prague International Bluenight připravované agenturou Liver Music:

2021

  • Pat Fulgoni (uk) – 10. 11. 2021 / Praha – Zasekávák
  • ZVA 12-28 (sk) – 26. 11. 2021 / Praha – Zasekávák
  • The Reverend Peyton's Big Damn Band (us) – 12. 12. 2021 / Praha – Lucerna Music Bar 

2022

  • The Residents (us) – 26. 1. 2022 / Praha – Palác Akropolis
  • Wille & The Bandits (uk) – nový termín - 28. 4. 2022 / Praha - Zasekávák
  • Walter Trout (us) – nový termín - 4. 2. 2022 / Uherský Brod / Blues On The Road
  • Walter Trout (us) – nový termín - 2. 2. 2021 / Praha – Lucerna Music Bar
  • Keb´ Mo´ (us) – 9. 5. 2021 / Praha – Divadlo Archa
  • Larkin Poe (us) – nový termín – 26. 5. 2022 / Praha – Lucerna Music Bar
  • Beth Hart (us) – nový termín - 6. 2022 / Praha - O2 universum