Cirk La Putyka uvede v prosinci na Jatkách78 představení Roots spojující nový cirkus s gurmánským zážitkem

Cirk La Putyka zakončí letošní rok uvedením úspěšného představení Roots, které spojuje nový cirkus s gurmánským zážitkem a které původně vzniklo před pěti lety pro berlínský kabaret Chamäleon. Prostor holešovického divadla Jatka78 se celkem na čtrnáct představení od 2. do 18. prosince změní díky nezvyklé stolové úpravě na kabaret. Inscenace Roots vypráví ve dvou částech vývoj cirkusu od začátku 20. století do roku 1989 i životní příběhy jednotlivých protagonistů - akrobatů, herců, tanečníků a hudebníků. Vedle českých účinkujících uvidí diváci i finské vzdušné akrobatky Nellu Nivu a Sinu Saari. Vstupenky jsou v prodeji v síti GoOut, představení proběhnou za přísných hygienických opatření.

Roots vypráví skrze osobní příběhy poetickou i drsnou historii cirkusového umění. „Každý se k cirkusu dostal jinou cestou, aby se setkali na jednom jevišti,” vysvětluje principál souboru Cirk La Putyka a zároveň režisér Rosťa Novák ml. „První polovina inscenace ukazuje vývoj cirkusu od začátku 20. století do roku 1989, který byl pro mnohé členy tvůrčího týmu životním zlomem,” dodává Novák. Pád železné opony je i pojítkem mezi Cirkem La Putyka a prestižním berlínským kabaretem Chamäleon, pro který představení vzniklo. „Druhá část je inspirována životními příběhy protagonistů, z nichž někteří přímo studovali cirkusová umění, zatímco jiní se k umělecké dráze propracovali například z kariéry profesionálních sportovců,” uzavírá Novák.

Roots jsou druhou částí trilogie Family Roots in Black Black Woods. Režisér Rostislav Novák byl osloven berlínským divadlem Chamäleon, pro které v mezinárodním obsazení vytvořil představení na míru. To bylo během půl roku uvedeno ve více než 180 reprízách a později úspěšně přeneseno na scénu Jatek78 a na další jeviště v Evropě. Pro soubor šlo o cennou zkušenost s každodenním angažmá a způsobem práce zahraniční produkce.

Délka: 100 min. Vhodné od 13 let. V angličtině.

Obsazení: Šárka Bočková, Michal Boltnar, Vojtěch Fülep, Jiří Kohout, Daniel Komarov, Ethan Law, Nella Niva, Sini Saari, Jiří Weissmann

Koncept, režie: Rostislav Novák ml.

Hudba: Jan Balcar

Choreografie: Šárka Fülep Bočková, Alexandr Volný

Scénografie: Hynek Dřízhal

Světelný design: Jan Mlčoch

Zvukový design: Jan Středa

Kostýmy, make-up: Kristina Záveská

Styling vlasů: Jan Balcařík, Lenka Habartová

Foto: Tomáš Třeštík

Video: Jakub Jelen

Grafický design: Martin Sršeň (Vosa)

Spolupráce: Pavel Alinče, Aneta Antošová, Jan Bažant, Vendula Bělochová, Klára Felixová, David Hrbek, Ivan Letko, Libor Makovec, Alexandr Minajev, Václav Mojtěžík, Oldřich Procházka, Andrej Rády, Jana Skořepová, Lenka Štěpánková

Poděkování: Anna Nováková

Produkce: Kristýna Milaberská, Vít Novák

Producent: Cirk La Putyka, Chamäleon Theater

Více informací najdete na www.laputyka.cz a www.jatka78.cz.