Užijte si nezapomenutelné svátky s výjimečnými víny

Vánoční pohoda, výtečné jídlo a rozbalování dárků pod ozdobeným stromkem, jehož kouzelná vůně nás provází celými svátky. Po takových Vánocích každoročně touží každý z nás. Pokud jim navíc chcete dodat ještě slavnostnější atmosféru, vsaďte na opravdové klenoty z Moravy v podobě výjimečných vín, která svou kvalitu pravidelně dokládají na prestižních vinařských soutěžích. Potěšte sebe i ostatní a darujte lahodné víno svým blízkým nebo jím dozdobte vaši bohatou štědrovečerní tabuli. Uvidíte, že se sváteční oslavy rázem promění v neopakovatelné zážitky!

Perla Štědrého večera

Pokud mají vaši blízcí raději sladší chutě, dárkem v podobě skvostného vína z Habánských sklepů budou nadšení. Tento exkluzivní výběr z bobulí zaujme svou podmanivou vůní s příjemnými tóny sušeného ovoce a květin. Ale to pravé překvapení přichází teprve, když jej ochutnáte – Habánské sklepy Ryzlink vlašský 2018 výběr z bobulí se vyznačuje výraznými medově ovocnými tóny a intenzivní sladkostí.

Cena 250 Kč, www.osobnivinoteka.cz

Pro slavnostní okamžiky

Víno Mikulov Sommelier Club Rulandské šedé 2019 VOC Mikulovsko patří k vínům s garancí původu – mimořádné víno z mikulovské vinařské oblasti má příjemnou zelenkavě žlutou barvu a vůni po sadovém ovoci s podtóny exotických plodů. Čeká vás plná a uhlazená chuť ovocného charakteru s delší dochutí. Tímto skvělým suchým vínem můžete štědrovečerní přípitek povznést na opravdu slavnostní moment.

Cena 189 Kč, www.osobnivinoteka.cz  

Ozdoba svátečního stolu

Cenami ověnčené víno Chateau Bzenec Rulandské bílé 2018 VOC Bzenec Mikulovsko můžete věnovat jako dárek, nebo jej zvolit jako přípitek k tradiční rybí polévce. Víno zlaté barvy se zelenými odlesky vás nadchne svou svěží citrusovou vůní. Po otevření si vychutnáte harmonii na jazyku v podobě vyvážené a příjemně šťavnaté chuti, doplněnou pikantní kyselinkou. Víno je kromě krémové rybí polévky vhodné také k mořským rybám nebo pečené drůbeži.

Cena 199 Kč, www.osobnivinoteka.cz

To nejlepší na konec – tip na dárek pro opravdové znalce

Toto jedinečné víno, které zrálo dlouhých 18 měsíců v dřevěných sudech a poté ještě dalších 6 měsíců v lahvi, pochází z vinařské tratě Pohořelické vinohrady. Osloví vás svojí výraznou vůní s tóny dubového dřeva a vanilky, doplněné širokou škálou vůní po drobných lesních plodech, černém rybízu a třešních. Chuť je dlouhá, doprovázená jemným projevem tříslovin, lesních plodů, čokolády a vanilky. Výborně se hodí k pokrmům z červeného masa, ale také ke králíkovi či drůbeži. Doporučujeme také podávat k různým jemným paštikám, k srnčímu či jelenímu ragú, telecímu masu nebo sýru ementál.

Cena 459 Kč, www.osobnivinoteka.cz