DIVADLO METRO bude nově otevřené v nové podobě, diváky čekají skvělé komedie

Legendární Divadlo Metro sídlící v Paláci Metro na pražské Národní třídě se nově otevře v únoru 2022 po generální rekonstrukci veřejnosti i hercům. Pro některé z nich se stane novou stálou scénou. Původní černé divadlo mění provozovatele i své zaměření. Nové Divadlo METRO, které právě prochází významnou rekonstrukcí, otevře stálou činoherní scénu plnou hvězdných jmen! Na repertoáru divadla najdou diváci zejména komedie jak s českými, tak i světovými premiérami, ale také známé zavedené tituly. Například bláznivou komedii kontroverzního francouzského autora Sébastiena Thiéryho,, Dva nahatý chlapi“, které se řadí již několik let k nejnavštěvovanějším komediím v ČR.

„Spolu s otevřením nové scény se diváci mohou těšit hned na několik úžasných inscenací včetně připravovaných premiér osvědčených autorů. Divadlo se poprvé otevře veřejnosti 26. 2. 2022 dnes již fenomenálním představením, Dva nahatý chlapi, (obsazení Martin Zounar, Martin Kraus, Martina Randová, Daniela Šinkorová, nebo Michaela Dittrichová) a 27. 2. 2022 se uskuteční česká premiéra skvělé komedie, Už tě mám dost“ napsané v nejlepší́ tradici britského humoru v režii Antonína Procházky (obsazení Saša Rašilov, Lída Rašilovová, Miloslav Mejzlík, Martin Písařík nebo Martin Kraus, Denisa Nesvačilová a Milan Peroutka). Od března pak budou následovat další premiéry a pravidelné reprízy několika inscenací plných hvězdných jmen jako například Filip Blažek, Miroslav Etzler, Jiří Štrébl, Ljuba Krbová, Adrian Jastraban, Iva Pazderková a další... Spolu s otevřením divadla budou pro stálé diváky našeho divadla připravené benefity, které získají svým členstvím v divadelním klubu,“ prozradil producent a ředitel Divadla Metro Jiří Turek.

V repertoáru nebudou chybět ani další složky zábavy jako koncerty, recitály, talk show či dětská představení… Na polovinu února (pokud to současná epidemiologická situace umožní) připravuje nové Divadlo METRO velkou tiskovou konferenci, včetně prohlídky kompletně zrekonstruované scény, kde odhalí další zvučná jména, nové divadelní tituly a také celou řadu zajímavých věcí a detailů s divadlem souvisejících.

„Zástupci médií tak budou mít šanci prohlédnout si nejenom nové foyaer s divadelní kavárnou, jeviště, hlediště, zázemí divadla, ale mohou i vyzpovídat naše herce. Pro některé z nich se scéna nového Divadla Metro stane stálou, domovskou. Mimo jiné představíme i další část repertoáru a plány do budoucna,“ prozradil mluvčí divadla a PR manažer René Kekely.

Spolu s divadlem prochází rekonstrukcí také webové stránky, které budou během několika týdnů kompletně spuštěny. Zatím přes ně funguje rezervační on-line systém na předprodej vstupenek na dva výše uvedené únorové termíny představení a velmi brzo přibydou i další.