Známé tváře podpořily nadační fond Time for help

V posledním únorovém týdnu nadační fond Time for help slavnostně představil svoji organizaci veřejnosti. Mezi hlavní cíle patří podpora sociálně znevýhodněných rodin a národnostních menšin. Snaží se však propojovat všechny prostřednictvím svých projektů. Tvrdě odmítá rasismus, xenofobii, diskriminaci a dělá maximum proto, aby se stále snižovala kriminalita nejen ve vymezených cílových skupinách. Primárně usiluje o zkvalitnění života cílových skupin, kterým se snaží pomáhat. Jejich podpora směřuje do oblastí:  vzdělávání, volnočasových aktivit dětí, zajištění základních materiálních potřeb, ale také je nápomocna při hledání zaměstnání.

„Sice jsme Time for help oficiálně založili v loňském roce, ale jeho činnost sahá až do roku 2019, kdy jsme pomáhali z vlastních zdrojů. Protože jsme zjistili, že osob, které potřebují pomoci, je opravdu hodně, rozhodli jsme se naši činnost rozšířit. Jsme přesvědčeni, že naše činnost přinese dobré výsledky. Pro rok 2022 připravujeme realizaci mnoha zajímavých projektů,“ vysvětlil manažer nadačního fondu Jiří Běla.

Zahájení činnosti nadačního fondu Time for help přišla podpořit celá řada známých osobností. Mezi kmotry pak nechyběl ani Václav Posířil, majitel Café & Bar Stromovka Collection, kde se celá akce uskutečnila. Další kmotrou  se stala Linda Finková, která neváhala ani minutu, zda akci podpoří. „Když mám čas, podpořím ráda jakoukoliv charitativní činnost. Ale samozřejmě bych nepodpořila nějakou organizaci s extrémistickými názory nebo s názory, které se rozcházejí s mými názory,“ uvedla hlasová koučka soutěže Tvoje tvář má známý hlas, která v rámci večera také zazpívala, a přítomní hosté si dokonce vytleskali přídavek.

„Když mi zavolali z Time for help, zda bych nezazpívala na jejich akci, tak jsem nezaváhala,“ Martina Balogová, finalistka první řady SuperStar se po dlouhé době objevila ve společnosti. „Momentálně vyučuji zpěv na Mezinárodní konzervatoři v Praze, trávím hodně času ve studiu a připravuji nový videoklip,“ dodala s úsměvem zpěvačka

Mezi hosty nechyběl ani finalista soutěže StarDance Marek Dědík. Ani on vůbec neváhal a nově vnikající nadační fond podpořil. „Líbí se mi, že Time for help pomáhá bez rozdílu. Nerozlišuje, zda to jsou děti, národnostní menšiny, senioři, rozdílné národnosti. Líbí se mi, že vše je pod jednou střechou. Podporují normální život, a to je přeci to nejdůležitější,“ vysvětlil úspěšný tanečník, který nyní.

Po dlouhé době se ve společnosti objevil také další finalista legendární první řady soutěže SuperStar Julián Záhorovský. Nabídku účasti na charitativní akci prý nemohl odmítnout. „Nikdy jsem neodmítl pozvání, kde jsem mohl nějakou akci či činnost podpořit nebo pomoci svojí účastí. Pokud člověk může a je to v jeho silách, tak by pomáhat měl,“ říká Záhorovský.

Petr Vojnar je při podpoře charitativních organizací trochu opatrný, vždy si opravdu ověřuje, zda je činnost opravdová a reálná. „Neziskové organizace, které opravdu pomáhají lidem, kteří to potřebují, jsou fajn. Pokud trošku můžu, tak jim rád pomůžu, přinejmenším svojí přítomností na akci, která je k tomu určená,“ vysvětlil známý moderátor.

Moderování večera se s noblesou sobě vlastní ujala Štěpánka Duchková. „Nadační fond Time for help mě oslovil, protože pomáhá dětem z vyloučených lokalit, tedy nejenom dětem, ale i seniorům, rodinám… a dává mi to smysl,“ sdělila moderátorka.

Na akci nechyběla ani operní diva Andrea Kalivodová, jež má k národnostním menšinám také velmi blízko, protože i ona vyučuje na Mezinárodní konzervatoři v Praze. Dále svojí přítomností přispěla Denisa Pfauserová, Petr Kutheil, bubeník Tokhi, účastník soutěže Mistři dílny Miroslav Jech, Sabina Slepčíková, duo DJ BURY a  DEESAXX či akrobaté Ohana Horor Cirkusu.

Akce se konala za laskavého přispění Café & Bar Stromovka Collection a Automyčka Collection.