Jarní autenTICké prohlídky otevřou brány výstaviště i pro běžce

Areál brněnského výstaviště je plný nejen moderních hal, ale také pavilonů s historickou hodnotou. Se zajímavostmi o veletržním areálu seznání zájemce na jaře roku 2022 oblíbené autenTICké prohlídky, které ve spolupráci s Veletrhy Brno pořádá TIC BRNO.

Lidé si mohou vybrat ze tří tras. První z nich, Brněnské výstaviště od Áčka po Zetko, je vedená pouze exteriérem a návštěvníci zjistí více o historii i stavebním vývoji výstaviště. „Trasa je bezbariérová a je možné ji absolvovat i s kočárkem nebo psem na vodítku. Je tak ideální pro víkendový rodinný výlet,“ uvedl mluvčí společnosti Veletrhy Brno Radoslav Klepáč.

Trasa Brněnské výstaviště pro fajnšmekry cílí na všechny, kteří chtějí prozkoumat běžně nepřístupné objekty. Zájemci si prohlédnou Brno z terasy administrativní budovy, projdou si Králíkovo divadlo a vystoupají i na věž pavilonu G.

Aktivní sportovce jistě potěší running tour. „Ta běžce zavede i do technického zázemí v místě bývalého Bauerova cukrovaru a nabídne krátkou odbočku k Velodromu. Zlatým hřebem pak bude výběh na věž pavilonu G,“ informoval Klepáč.

Zákoutí výstaviště ukážou návštěvníkům zkušení průvodci z TIC BRNO. „Věřím, že na výstavišti je spousta zajímavých věcí k vidění i v mimoveletržní době. Mnohá zákoutí budov pak překvapí i ty, kteří si myslí, že znají areál jako své boty,“ nalákala na prohlídky architektka společnosti Veletrhy Brno Lenka Štěpánková.

Aktuální termíny prohlídek najdou lidé na www.autenticke-prohlidky-brno.cz, kde zároveň zakoupí vstupenky. Ty můžou koupit i osobně v infocentrech na Radnické 8 a Panenské 1.

Seznam jarních termínů prohlídek:

Running tour: Brněnské výstaviště – 26. 4., 31. 5. a 14. 6.

Brněnské výstaviště od Áčka po Zetko – 30. 4., 14. 5., 4. 6. a 18. 6.

Brněnské výstaviště pro fajnšmekry – 5. 5., 12. 5., 2. 6. a 16. 6.