Finálová dvanáctka soutěže Muž roku 2022 bude představena v červnu!

Zdá se, že finálová dvanáctka soutěže Muž roku je jasná. Body byly rozděleny, přesto si porota dává na čas. Na její představení si ještě chvilku počkáme, nic se prý nemá unáhlit.

Michaela Pecháčková, známá ze seriálu ZOO, zasedla poprvé v soutěži jako porotkyně a absolvovala oba castingy. „Druhé kolo bylo pro mne příjemnější. Už jsem věděla, do čeho jdu a co se ode mne očekává,“ usmívala se Michaela, která ani nevěděla, zda ji soutěžící  vůbec poznali, ale to jí vůbec nevadilo. „Na zájem o moji osobu reaguji podle situace, někdy se i stydím. Ale snažím se být milá. I tady na Muži roku je příjemné, když se s nimi fotím, nedělá mi to problém. Jsou tu typy, které bych ráda viděla ve finále. Určitě bude zajímavé, jak se vybraní finalisté budou profilovat dál. Dávám si pozor, zvláště na otázky týkající se vztahů a kluků. Někdy něco řeknete a pak se dočtete úplný opak. To zamrzí,“ zamýšlela se mladá herečka.

Porotce Josef Kůrka, Muž roku 2016, zavzpomínal, jaké to bylo, když sám seděl na castingu před porotou. „Vůbec těm klukům nezávidím a soucítím s nimi. Nevím, jestli jim to dochází, ale tou soutěží to vše začíná. Soutěž je malý pomocníček ve světě modelingu, šoubyznysu či herectví. Neznamená to, že když jsem finalista nebo vyhraji titul, že se všichni ze mě zblázní. Takhle to nefunguje. Kluci musí na sobě pořád tvrdě makat. Mně se všechna očekávání, co jsem měl od soutěže, dovedla. Užil jsem si světovou soutěž, pronikl jsem do světa modelingu i šoubyznysu. Měl jsem kolem sebe ty správné lidi a také mě hodně naučila herečka Bára Mottlová, s kterou jsem nějaký čas žil. Potkali jsme se na módní přehlídce, na kterou bych normálně nešel. Dodnes si výborně rozumíme. Soutěž Muž roku mi převrátila život, to musím přiznat,“ potvrdil sympatický svalovec.

Muž roku 2021 Lukáš Vyšehrad je stále se svojí přítelkyní. „Dominika mě podporovala před soutěží, během a drž mi palce i teď. Zdravě žárlí, nedávám jí důvody, aby žárlila nějak moc. Hlavní je, že se po práci vždycky vracím domů, skoro na všechny akce, kam jsem zvaný, chodím s ní. Nelituji toho, že bych se jako Muž roku mohl více odvázat, to už mám dávno za sebou. Jsme rád, že jsem usazený a že to vydrží,“ přesto přiznal, že titul Muž roku mu sice neotočil život o 180 stupňů, ale získal nové kontakty a  naskytly se mu zajímavé příležitosti, za které je rád.

Petr Kinský, finalista loňského ročníku dal finalistům několik cenných rad. A jaká byla ta nejdůležitější? Aby do soutěže šli beze strachu! „Pro mne soutěž Muž roku byla poučná zkušenost a jsem za ní rád.“ V porotě usedl i finalista z roku 2020 Lukáš Veitl, kterému soutěž splnila všechna očekávání, s kterými do toho šel. „Potvrdilo se mi, že když člověk něco chce a jde si za tím, nic není nemožné. Chtěl jsem do Ameriky, propojit se se známými značkami, spojit Instagram s komercí, aby mě to živilo, a to vše se mi i díky Muži roku splnilo. Přeji finálové dvanáctce, aby jim do soutěže nezasáhl Covid nebo něco jiného nečekaného a vše šlo podle plánu. Náš ročník, to byla velká divočina.“

Oblíbená a dlouholetá porotkyně Muže roku, moderátorka Bubílková Zuzana, vtipně zpovídala adepty na finalisty Muže roku a dělala si obrázek o dnešní generaci mladých mužů. „Někdy si říkám, že jsem ráda, že už jsem stará. Že jsem si splnila své biologické povinnosti, že už se nemusím o nic snažit. Baví mě to mládí pozorovat, ale doma bych to nechtěla. Je to krásný, mladý, ale co s tím? Když si představím, že bych se musela před mladším partnerem pořád přetvařovat a natřásat si peří, ne, to fakt nechci. Divím se starým chlapům, protože ti se také musí pořád přetvařovat. Ať mi netvrdí, že by si raději nelehli na gauč, místo toho, než jít někam na dýzu a natřásat si staré kosti. Jak říkala moje babička, když jí bylo šedesát: Chtěla bych mít ty životní zkušenosti, a aby mi bylo třicet. To bych brala.“

Prezident soutěže Muž roku David Novotný poctivě procházel informace o účastnících castingů, to je prostě základ. „Skoro všichni kluci dobře vypadají. Během několika minut z nich ale musíte vydolovat, co je v nich navíc. Něco, co je odlišuje od ostatních a upoutá pozornost. Je to těžké. Dobré oko na to má ženská část poroty. Při konečném výběru dám hodně na jejich názor,“ uvedl s úsměvem David Novotný.  Finálovou dvanáctku představí na tiskové konferenci 2. června. Následně se společně vydají na několikadenní soustředění, kde posílí potřebné dovednosti. O vítězi letošního ročníku soutěže Muž roku se pak rozhodne 26. srpna v Náchodě.