Lucie Benešová odhalila svůj další skrytý talent

Česká herečka a dabérka Lucie Benešová zavítala do největší jihomoravské vinařské obce, Velkých Bílovic, aby zde pokřtila letošní novinku – šumivé víno z Habánských sklepů. Krom toho, že se stala kmotrou, vyzkoušela si i práci na místních vinohradech a přípravu vlastního cuvée pro výrobu šumivého vína z jednotlivých základních vín zdejšího vinařství. Právě při něm vyšlo najevo její další – vinařské nadání.

Lucie Benešová, známá televizní tvář, zavítala do Habánských sklepů na křest šumivé novinky: „Je mi ctí, že se můžu stát kmotrou historicky prvního šumivého vína od Habánských sklepů. Skvěle vychlazené bublinky nesmí samozřejmě chybět při jakékoliv slavnostní příležitosti, ani při našich rodinných oslavách, ale často i jen tak, pro hezký večer.“

Herečka před slavnostním otevřením první lahve Habánského šumivého vína podstoupila několik zkoušek. Jako správná vinařka, která vínu rozumí a umí si sklenku vína opravdu vychutnat, ukázala všem přítomným, že se nezalekne ani práce ve vinohradu.

Po návratu z vinic si herečka zkusila připravit vlastní cuvée pro následnou výrobu šumivého vína z místních vinných odrůd a na závěr podstoupila zkoušku na speciálním měřidle v Habánské vinotéce. „Lucie předvedla, že má nadání a cit pro vinařství a že se svojí výškou vyrovná původním zakladatelům našich sklepů. Je nám ctí, že se stala kmotrou šumivé novinky, jejíž první lahev také sama otevřela,“ popsal Petr Ptáček, ředitel vinařství. V minulosti podstoupil zkoušku habánským metrem například i herec a bavič Jakub Kohák.

Porovnat si svoji výšku s Habány a známými osobnostmi může každý návštěvník vinotéky, která dále nabízí i zážitkové degustace kompletního vinného portfolia, poutavé prohlídky vinařství, v létě příjemné posezení na terase a v těsné blízkosti nové karavanové stání.

Více informací na www.habanskesklepy.cz.