Světlana Nálepková balila doktory a ráda na to vzpomíná

Herečka a zpěvačka Světlana Nálepková si na doktory moc nepotrpí, ale podpořit finalisty soutěže Anděl mezi zdravotníky pro ni byla samozřejmost. Když dostala nabídku od Davida Novotného, ředitele soutěže, fotit kalendář a zpívat na jejich soustředění, neváhala ani chvilku.

Zavzpomínala také na to, jak za mlada balila doktory. „To bylo ve filmu Miloše Zábranského Poslední mejdan v roce 1984. S Terezou Pokornou jsme hrály hlavní role sestřiček. Tenkrát se ještě nosily sesterské uniformy modré šaty, bílá zástěra a bílý čepeček. A mladé sestřičky ty šatičky měly těsně pod zadek, seklo jim to. A teď jsme dokonce někde viděla ukázku z toho filmu a vzpomněla jsem si, že tam byla taková hezká scéna, kdy tu Terezu zkušeně zaučuji, jak se mají balit v nemocnici doktoři. Bylo nám tenkrát kolem dvaceti, takové zkušeností s doktory žádné, ale jak jsem to zahrála, mi prý každý věřil,“ smála se Světlana Nálepková.

Světlana Nálepková zapřemýšlela také nad tím, jaký zdravotnický obor by ji lákal. „Protože se živím hlasem, tak je mi blízké ORL. Ale protože občas hraji i pro děti v nemocnicích, tak asi by mě lákala i pediatrie. To je ale jen kdyby… Radši tu práci přenechám odborníkům,“ uvedla herečka, kterou momentálně můžete vidět v karlínském divadle v muzikálech Slunce, seno, jahody, Sestra v akci či Rebelové, ale také v komorních muzikálech Milovat k smrti a o malířce Fridě Kahlo.

Stejně jako řadu ostatních umělců i ji zaskočily časy, kdy živá kultury byla jen velkým přáním… „Před covidem jsem začala připravovat koncert z písní Hany Hegerové, které otextoval Pavel Kopta. Covidová pauza mi vzala motivaci to dokončit. Ale zrovna před pár dny jsem zpívala na Moravě a pár písní od Hegerové dala. Potkalo se to s velkým ohlasem a už mám objednávku na předvánoční koncerty. To je správná motivace připravovaný koncert konečně dodělat,“ říká teď už zase optimistická Světlana Nálepková.