Přání k narozeninám všem oslavencům posílá Tomáš Klus v nové písni Štěstí

Téměř čtyři měsíce před premiérou odhalují tvůrci videoklip s titulní písní k filmu Přání k narozeninám. Snímek se v kinech objeví 3. listopadu a v hlavních rolích představí Evu Holubovou, Jaroslava Duška, Veroniku Kubařovou, Jaroslava Plesla, Simonu Babčákovou, Igora Orozoviče, Davida Švehlíka či Tomáše Kluse. Právě ten se stal zároveň autorem nové písně nazvané Štěstí.
„Natáčení bylo oslavou radosti, páč parta vůkol byla jako ze sna. Sranda neoddělitelná od práce a práce od srandy. Děkuju, že jsem mohl být součástí, a navíc to celé zabalit do písničky, která vznikla na place a film už neopustí,“ pochvaloval si Tomáš Klus. Že píseň vznikla opravdu během natáčení potvrdil i producent snímku Adam Dvořák. „Tento v podstatě letní song vznikl spontánně uprostřed natáčení a my věříme, že se z něj stane takové to tradiční zpívané ‚Happy Birthday‘, prostě přání k narozeninám,“ svěřil se producent. 

Komedii, která se natáčela v průběhu loňského léta, režírovala slovenská režisérka Marta Ferencová, jež má na svém kontě filmy jako Řachanda, Všechno nebo nic, Příliš osobní známost, V létě ti řeknu, jak se mám, či Přání Ježíškovi. Právě na tento zimní snímek, jenž vznikl v produkční společnosti Adama Dvořáka Movie, Přání k narozeninám volně navazuje. Do kin snímek uvede 3. 11. 2022 společnost Bioscop.
Píseň Štěstí je možné od dnešního dne slyšet na radiových vlnách a na streamovacích platformách. Doprovodí ji střihový videoklip s ukázkami z filmu, který můžete zhlédnout zde:

 

Synopse:

Líba – maminka, babička, ale především vládkyně rodiny – má kulaté narozeniny. V tento den ale neslaví narozeniny jenom ona… Malá lež a neplánovaná návštěva spustí lavinu nečekaných událostí, při kterých se celá velká rodina ocitne na cestě, kdy jedna nepředvídatelná situace stíhá druhou.

Komedie o tom, jak se rodinná oslava zvrtne v divokou jízdu, při které si nikdo nemůže být jistý vůbec ničím.

Režie: Marta Ferencová

Scénář: Adam Dvořák, Marta Ferencová

Producent: Movie - Adam Dvořák

Kamera: Mário Ondriš

Střih: Adam Dvořák

Obsazení: Eva Holubová, Jaroslav Dušek, Veronika Khek Kubařová, Tomáš Klus, Igor Orozovič, Jaroslav Plesl, Matěj Hádek, Simona Babčáková, David Švehlík, Valentýna Bečková, Jakub Barták, Nico Klimek a další.

Distributor: Bioscop

Premiéra: 3. listopadu

Délka filmu: bude upřesněna