Jan Prušinovský točí novou komedii Grand Prix se Štěpánem Kozubem, Robinem Ferro a Kryštofem Hádkem

Zbývají už jen dva poslední natáčecí dny a nová komedie scenáristy a režiséra Jana Prušinovského s názvem Grand Prix bude mít dotočeno. Uznávaný tvůrce komedií svým nejnovějším snímkem z prostředí automobilových sportů navazuje na své předchozí úspěšné seriály Okresní přebor, Čtvrtá hvězda nebo MOST! Do hlavních rolí tentokrát obsadil Kryštofa Hádka, Robina Ferra, Štěpána Kozuba nebo Annu Kameníkovou.

Příběh tohoto filmu se odehrává v pohraničním městě Cvikov. Tady žijí bratranci Roman a Emil se svým snem dostat se jednou na závody Formule 1. Sveřepý a životem zklamaný Roman (Kryštof Hádek) vede umolousaný autobazar, podivínský a pořádkumilovný Emil (Robin Ferro) svoji autodílnu. Když jednoho dne Emil vyhraje v televizní soutěži vstupenky na Velkou cenu Formule 1 v Barceloně, netuší ani jeden z nich, že tím odstartují divoký road trip za snem plný nečekaných událostí.

Do děje zasáhne také několik místních obyvatel Cvikova. „Moje postava se jmenuje Štětka, nemá zuby a šišlá. Takže pokud lidi mají rádi mě, když se na plátně ponižuju, tak tady si to užijí dosyta,“ svěřil se představitel recidivujícího zlodějíčka Štětky Štěpán Kozub. Důležitou postavou jsou také místní policista Holeček (Marek Daniel) a Romanova mladá manželka, kterou ztvárnila Anna Kameníková. Příběh výrazně ovlivní i věčně nespokojený důchodce Miroslav Donutil.

První natáčecí dny snímku proběhly přesně rokem, štáb nyní dotáčí poslední záběry. „Kvůli covidovým restrikcím jsme loni nemohli natočit některé scény, takže se na poslední dny na place moc těšíme,“ svěřil se filmový Emil Robin Ferro, který spolu se Štěpánem Kozubem působí v oblíbeném seskupení Tři Tygři. Po několika natáčecích dnech ve Španělsku zbývá dotočit poslední záběry v Čechách.

„Jsem zvědavý, jak to dopadne. Po dlouhé době natáčím film podle vlastního scénáře, takže se nemám moc na co vymlouvat, nebo se za někoho schovat,“ dodal režisér, který má na svém kontě Českého lva za seriál MOST!, film Kobry a užovky a nominace za snímky Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka či Chyby.

Film Grand Prix bude mít premiéru v českých a slovenských kinech 17. listopadu 2022. Produkuje jej společnost Offside Men Ondřeje Zimy a Jana Prušinovského, koproducenty jsou Česká televize – Tvůrčí producentská skupina Kateřiny Ondřejkové, slovenská produkční společnost PubRes producentek Zuzany Mistríkové a Lubice Orechovské a innogy. Film finančně podpořili Státní fond kinematografie a slovenský Audiovizuálny fond.  Distributorem je společnost Falcon.

Obsazení:

Roman: Kryštof Hádek

Emil: Robin Ferro

Štětka: Štěpán Kozub

Iveta: Anna Kameníková

Holeček: Marek Daniel

Bílková: Eva Hacurová

Nováček: Miroslav Donutil

Jindra: Tatiana Dyková

Šrejbr: Miloš Černoušek

Klimek a Bogumil: Michal Režný a  Nikola Janković

Štáb:

scénář, režie: Jan Prušinovský

producenti: Jan Prušinovský, Ondřej Zima

koproducenti: Česká televize, PubRes (SK), innogy
kamera: David Hofmann
architekt: Henrich Boráros
kostýmy: Ivan Stekla
masky: Lukáš Král, Jana Bílková
zvuk: Matěj Matuška, Michal Čech
hudba: Ondřej Anděra
střih: Lukáš Opatrný

Premiéra: 17. 11. 2022