Anděl mezi zdravotníky: soutěžící č. 3. Lucie Kozáková

33 let, Léčebné lázně Konstantinovy Lázně, zdravotní sestra

Zdravotní sestra Lucie Kozáková si svůj obor prosadila i přes nesouhlas rodičů. Na jejich přání vystudovala obchodní školu, ale pak přešla na studium na vyšší odborné zdravotnické škole. Byl to těžký přechod. To, co „holky ze zdrávky“ už uměly, ona se učila od základů. Zvládla to a dnes pracuje jako zdravotní sestra v Konstantinových Lázních.

Stará se o pacienty po velkých kardiochirurgických operacích a operacích velkých kloubů. Přijímá pacienty, zajišťuje převazy, injekce, infuze, prostě povinnosti zdravotní sestry. Přestože slouží dvanáctihodinové služby, práce ji baví. 

Do soutěže Lucii Kozákovou delegovala paní ředitelka a vrchní sestra. I když soutěž neznala, neváhala a účast potvrdila. Chce poznat nové lidi a zažít něco nového. Velkým zážitkem pro ni bylo setkání  se  senátorem a hejtmanem Královéhradeckého kraje Martinem Červíčkem se kterým se fotila do kalendáře Anděl mezi zdravotníky.

Lucie Kozáková je zatím bezdětná. Veškerý volný čas tak věnuje svému příteli a hudbě.  Hraje v dechovce na bas křídlovku a čas tráví na zkouškách a koncertech dechové hudby. Baví ji také vaření a má ráda procházky přírodou.