Herečka Jana Stryková miluje nadčasové jednoduché šaty

Půvabná herečka s nezaměnitelným hlasem a krásnýma očima přiznala, že se ráda proměňuje k nepoznání prostřednictvím divadelních kostýmů. V soukromí však miluje nadčasovou módu a některé oblíbené kousky má v šatníku i 20 let. I ona bude hostem letošních veletrhů módy a tak jsme ji na toto téma položili pár otázek.

Jaký je váš módní STYL? Co ráda nosíte a co byste si na sebe nikdy nevzala?

Rozhodně velice uvolněný! Miluji nadčasové jednoduché šaty, sukně, oversize střihy, přírodní materiály. Razím heslo pohoda nade vše:) Proto jsem se stala tváří německé módní značky Oska, která mi svým stylem i filozofií vyhovuje. Módní výstřelky a trendy ráda sleduji v časopisech a na přehlídkách, ale upřímně se jimi nenechám příliš ovlivňovat. Nepotřebuji přeplněné skříně. Svůj šatník samozřejmě obměňuji, ale ne nijak razantně. Některé oblíbené kousky mám doma i 20 let.

Jak je na tom vaše rodina s módou a oblékáním, co nejraději nosí syn a přítel?

Tepláky, tričko a mikina, toť uniforma pro syna i pro přítele (Matěj Matuška, pozn. red). Móda ani jednomu z nich nic moc neříká a já jsem upřímně velmi ráda! Syn Jáchym velmi často dědí po dětech mých sourozenců nebo kolegyň, když je potřeba zajdu i do second handu. Žijeme ale na horách, Jáchym tráví většinu času běháním po kopcích, potřebuje pohodlné, ale hlavně funkční oblečení, do kterého samozřejmě ráda investuji.

Pocházíte z Brna, jaký máte vztah k městu a k veletrhům módy, znáte je?

Brnéééčko je pro mě srdcovou záležitostí. Je to nepodmíněná láska na celý život, vždy když se blížím ke Králově Poli, zamáčknu slzu. Veletrhy jako takové mám moc ráda. Užívám si jejich atmosféru, seznamování se s novými lidmi, objevování nových produktů. Na brněnských veletrzích jsem pravidelným hostem.

Na kterých projektech teď aktuálně pracujete?

S Romanem Zachem moderujeme pořad Bydlet jako v České televizi a samozřejmě se věnuji i divadlu. Srdečně Vás zvu do Studia Dva, do Národního divadla či Violy ! V posledních letech mě taky velmi baví načítání audioknih, momentálně pracuji na titulu Lisy Unger Cizinky ve vlaku.

Který filmový či divadelní kostým  se vám nejlépe nosil?

Těžko říci, člověk spíše vzpomíná na ty nenositelné, ty jsou vždycky výzva ! Na jevišti mám ráda historické kostýmy, užívám si korzety, vysoké podpatky, těžké šaty, dlouhé pláště a komplikované masky. Jsem v tomhle chameleon, doslova si užívám, když nejsem k poznání!