Hokejem proti rakovině: Benefiční zápas pro mladého parahokejistu Ondru z Ledče nad Sázavou

Ještě stále mezi námi existují lidé, kterým nejsou cizí příběhy lhostejné. Parta ledečských kamarádů se po několikáté rozhodla spojit síly a opětovně podpořit sport mládeže ve městě. V sobotu 3. září od 18 hodin se na zimním stadionu představí legendární českoslovenští hokejisté Jan Gusta Havel, Marián Jelínek, Peter Hamerlík a Marian Šťastný, kteří přijedou do Ledče nad Sázavou předvést svůj hokejový um pro dobrou věc. Výtěžek z dobročinné akce poputuje na nákup speciálního vybavení pro mladého parahokejistu Ondru Černého.

Ondra, už tehdy aktivní hokejista, v 11 letech přišel kvůli rakovině o nohu. Přesto se hokeje nevzdal a rozhodl se vybojovat si skvělou parahokejovou kariéru. Benefiční exhibice legend československého hokejesi klade za cíl vybrat Ondrovi finanční prostředky na speciální handbike (rukama ovládané kolo), díky kterému může nejen aktivně trénovat, ale i vyrazit na výlety s rodinou. 

Celou akci zaštiťuje Nadační Fond Kateřiny Klasnové a Jaroslava Petrouše KlaPeto.eu společně s mediální produkční firmou Unreal Studios a mnoha dalšími produkčními i technologickými partnery. Na akci pracují výhradně dobrovolníci, díky čemuž se 100 % výtěžku akce věnuje na nákup handbike a výlohy spojené s tréninkovým procesem Ondry. Pomoci můžete účastí na akci a zakoupením vstupenky, nebo příspěvkem na transparentní účet Nadačního fondu Klapeto (2001375049/2010). Dosud se pro mladého parahokejistu podařilo vybrat více než 87 tisíc korun.

„Ondra se dostal již v mladém věku do nelehké situace. Je to však bojovník a nevzdává se svého hokejového snu, který si uskutečňuje pomocí parahokeje. Pro nás je v Unreal Studios podpora těchto příběhů důležitá, proto jsme se shodli, že nejlepší způsob, jak jej podpořit, bude jeho oblíbeným hokejem. Na benefičním hokejovém utkání si zahrají československé legendy proti Ondrově domácí staré gardě z Ledče nad Sázavou,” doplňuje Radek Tvrdoň, výkonný ředitel Unreal Studios.

Nadšenci z hokejového klubu HC Ledeč nad Sázavou, kteří společně s KlaPeto.eu a Unreal Studios zajišťují, kromě hladkého průběhu akce také to, aby jejich odchovanec Ondra mohl spokojeně pokračovat dále v jeho nadějné parahokejové kariéře. „Hokej není jen sport, hokej je styl života, který učí mladé lidi od raného věku hrát jako tým. Ať už je to na ledě, nebo v běžném životě. V Ledči nad Sázavou držíme spolu. Proto jsme se jako klub rozhodli pomoci Ondrovi v jeho náročné životní cestě po amputaci nohy,“ dodává Jan Malík, předseda klubu HC Ledeč nad Sázavou.

I malá pomoc má velký smysl. Přispějte Ondrovi Černému na vybavení i vy a pomozte mu splnit si sen, kterého se nevzdal ani po ztrátě končetiny.

Transparentní účet: 2001375049/2010

Do poznámky uveďte heslo ONDRA