Eva Primus Kovandová v porotě soutěže Anděl mezi zdravotníky cítila velkou zodpovědnost

Třetí ročník projektu Anděl mezi zdravotníky se uskutečnil v Městském divadle v Náchodě a v porotě zasedla řada známých osobností, mezi kterými zasedla i Mgr. Eva Primus Kovandová, MBA, ředitelka kanceláře představenstva Hospodářské komory Praha 1. Ke svému úkolu přistoupila velmi odpovědně a vůbec to prý nebylo jednoduché.

„Pracovala jsem několik let ve farmacii a zdravotníky jsem potkávala každý den. Mám k nim velmi výjimečný vztah, a hlavně k nim cítím velký respekt a úctu,“ říká Eva Primus Kovandová a dodává: „Domnívám se, že je to jejich poslání a opravdu tuto práci nemůže dělat každý. Jsem vděčná, že jsou tito lidé mezi námi a jsem si jista, že je potřebujeme všichni a rozhodně budeme stále potřebovat.“

Finalisté z řad zdravotníků, pečovatelů, farmaceutů a laborantů soutěžila v Náchodě se ucházeli o titul Anděl mezi zdravotníky již potřetí. „Galavečer byl velkolepý, nádherný prostor divadla v Náchodě je imposantní. Organizátoři a všichni, kdo se podíleli na průběhu to opravdu zvládli dobře. A samozřejmě díky sponzorům tento večer mohl být a věřím, že i do budoucna věrní podporovatelé napomohou tomu, aby toto poslání bylo dále šířeno,“ popisuje své dojmy ředitelka kanceláře představenstva Hospodářské komory.

Rozhodnout, kdo je z finalistů ten nejlepší nebylo pro nikoho jednoduché. „Cítila jsem velkou zodpovědnost, ale zároveň jsem věděla, že vybrat pouhé 3 zdravotníky bude velmi těžké. Byli tam velmi silné a dojemné příběhy. Všichni si zaslouží ocenění, ale jak už to u všech soutěží bývá vítěz je jen jeden,“ zamyslela se zpětně ještě jednou Eva Primus Kovandová nad svým hodnocením.

Anděl mezi zdravotníky 2022

  1. místo: Marta Vachová (č. 8) – Krajská zdravotní a.s. – Nemocnice Teplice
  2. místo: Šárka Trčková (č. 10) – Městská nemocnice Ostrava
  3. místo: Lucie Kozáková (č. 3) – Léčebné lázně Konstantinovy Lázně

Cenu Sympatie Anděl mezi zdravotníky časopisu Florance získala Gabriela Bendová (č. 4) – Královéhradecká lékárna Hradec Králové

Cenu Sympatie Anděl mezi zdravotníky Pojišťovny VZP získala Barbora Sedláková (č. 1) - Nemocnice Sokolov

Cenu ředitele soutěže Za celoživotní přínos zdravotnictví předal David Novotný MUDr. Haně Roháčové, Ph.D, primářce Kliniky infekčních nemocí a náměstkyni pro léčebně preventivní péči FN Bulovka.

V porotě také zasedly známé osobnosti kulturního a společenského života, například: Michaela Dolinová, Jitka Sedláčková s partnerem Pavlem Töpferem, Kateřina Kornová, Zuzana Bubílková, Kateřina Macháčková, Denisa Pfauserová, Lucie Zedníčková s dcerou Amálií Pokornou, Josef Maršálek, Miroslav Etzler a řada dalších.

Záštitu nad letošním ročníkem projektu Anděl mezi zdravotníky 2022 přijali: dcera prezidenta republiky Kateřina Zemanová, náměstek ministra zdravotnictví ČR Josef Pavlovic, senátor a hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček, starosta města Náchod Jan Birke, hlavní sestra MZČR Alice Strnadová a Ředitel oddělení koncepce sociálních služeb MPSV Jan Vrbický.

Marta Vachová, vítězka projektu Anděl mezi zdravotníky, jako hlavní výhru obdržela symbolický klíč k automobilu KIA, který na rok zapůjčila společnost Autobond Group. Z rukou patronky soutěže Kateřiny Zemanové, převzala Marta Vachová šek od Nadačního fondu prezidenta republiky Ing. Miloše Zemana na 100 000 korun pro potřeby teplické nemocnice.