Nejstarší evropský bigband nestárne. Legendy Zíma a Simonová předaly žezlo mladým

Orchestr Karla Vlacha má za sebou od roku 1939 tisíce zahraných a nahraných skladeb, desetitisíce koncertů a vystoupení, statisíce najetých kilometrů za posluchači po celém světě. Pravidelně s ním vystupovaly takové hvězdy jako Josef Zíma, Yvetta Simonová či Pavlína Filipovská, A právě tyto legendy symbolicky předaly žezlo mladým tvářím.

V Orchestru Karla Vlacha Yvetta Simonová (93) vytvořila nezapomenutelnou dvojici s Milanem Chladilem. „Dohromady nás dal Vladimír Dvořák, ten Vlachovi navrhl, aby dal ke mně právě Chladila. Karel Vlach ale pro nás neměl žádnou píseň a pověřil Dvořáka, aby nějakou složil. A ten otextoval píseň O nás dvou, která se stala velkým hitem. Také mě štvalo, že jsme s Chladilem při zpívání stáli skoro v pozoru, ale tenkrát se při zpěvu nevyžadoval pohyb, byl to takový trend,“ vzpomínala Yvetta Simonová, která ve svém věku vypadá úžasně. „Každý den cvičím, hned ráno. Uvařím si hrnec kafe, pak jdu na zem a cvičím. Musím se rozhýbat, jinak bych se nehnula.“

Od nastávající sezóny se novými tvářemi Orchestru Karla Vlacha stávají zpěváci Václav Noid Bárta a Tereza Mašková. „Je to velká zodpovědnost po takových velikánech převzít repertoár, ale kolena se nám neroztřásla,“ svorně uvedli oba protagonisté.

Legendární orchestr navíc získal také novou domovskou scénu, která odpovídá jeho výjimečné historii. Díky vstřícnému přístupu vedení Kongresového centra bude orchestr využívat unikátních prostor pražského Kongresového centra, a to jak pro veřejné produkce, koncerty a vystoupení, tak pro zkoušení. Premiérový jarní galakoncert v novém působišti se chystá 16. dubna 2023.