Letní Mucha Sekt ICE a Mucha Sekt ICE ROSÉ oceněné na soutěži TOP 77 vín v České republice

Oceňované Mucha Sekty i letos potvrzují svoji skvělou kvalitu. Zdvojnásobily loňský počet madailí získaných na soutěži TOP 77 VÍN V ČESKÉ REPUBLICE. Mucha Sekt ICE a Mucha Sekt Brut získaly od super komise hned čtyři hvězdy. Po třech hvězdách získala tržní novinka Mucha Sekt ICE ROSÉ, Mucha Sekt Rosé Sec, Mucha Sekt Demi Sec a Mucha Sekt De Luxe Doux. Tradiční lokální klání se konalo již po čtyřiadvacáté a jeho výsledky byly slavnostně vyhlášeny v září v Brně.

O hvězdy udělované na této prestižní soutěži se utkalo 724 vín od 125 vinařů. Přihlášená vína celý týden hodnotily čtyři komise a všechna vína oceněná nad 87 bodů byla znovu ohodnocena super komisí ve složení: Prof.Ing. Pavel Pavloušek, Bc. Jaroslav Suský a Ing. Miroslav Musil.

„Produkty značky Mucha Sekt získávají pravidelně medaile na mezinárodních soutěžích jako je Mundus Vini, Berliner Wine Trophy, nebo opakovaně na domácí Prague Wine Trophy. Výsledky ze soutěže TOP 77 vín v České republice potvrzují dlohodobou vysokou kvalitu našich produktů. Opakovaně zde uspěla naše loňská novinka Mucha Sekt ICE, medaili obhájil i Mucha Sekt Demi Sec a Mucha Sekt Rosé Sec. Zabodovala i naše letošní novinka Mucha Sekt ICE ROSÉ, čehož si nesmírně vážíme, protože tento produkt jsme na trh uvedli teprve začátkem léta,“ přibližuje úspěchy posledních let Zdzisław Dalecki, ředitel společnosti Soare sekt a.s.

Zákazníci si mohou vybírat z pestré nabídky stylových sektů z kolekce Alfonse Muchy, která obsahuje jak alkoholické, tak nealkoholické varianty inspirované každodenním bytím, tvořivostí a úspěchem Alfonse Muchy během jeho působení ve Francii.

„Šumivá vína značky Mucha Sekt pocházejí z prémiových vinařských oblastí a podléhají nejnovějším trendům v oblasti zpracování hroznů i samotné výroby sektů. Všechny naše produkty jsou typické svojí ovocnou svěžestí a každá lahev na sobě nese jiné Muchovo dílo,“ dodává brand managerka Soare sekt Barbara Kozielová.

Letos v červenci uplynulo už 162 let od Muchova narození. „Jsem velmi rád za dlouholetou spolupráci naší nadace se společností Soare sekt. Navíc i spojení naší rodiny se světem dobrého vína trvá už spoustu let. První zmínka o něm totiž sahá až do patnáctého století, konkrétně do roku 1488, kde Voršila Muchapeková „poručila vinohrad v Rovni strýci svému Muchovi a k tomu tři drejlinky vína“. Můj dědeček Alfons Mucha prožil mnoho krásných časů se sklenkou dobrého vína v ruce,“ doplnil k vítězství ve Volbě spotřebitele 2021 John Mucha, prezident Mucha Foundation.