Ladislav Ondřej svůj trapas přežil. A dodnes ho dává k dobrému

Málokdo ví, že dlouholetý hrdina seriálu Ordinace v růžové zahradě herec Ladislav Ondřej jezdí také se zájezdovým představením Čarodějky v kuchyni a už dlouhých jedenáct let s výchovným školním představení „Trapas nepřežiju, aneb ten řízek nezvedej“. A přestože je mu už přes 30, sedmnáctiletého puberťáka v Trapasech hraje na jedničku.

„Hrajeme to s Míšou Dolinovou už tak dlouho, že jsme si inscenaci za tu dobu upravili k obrazu svému. Zrovna nedávno jsme koumali nad tím, jak vypadal původní scénář. Dokážeme už vycítit, pro jakou věkovou skupinu hrajeme.  Žáci 1. stupně spíš reagují na pohyb, když někdo zakopne nebo se směšně zatváří a starší se spíš chechtají dvojsmyslům. A také ti starší dělají ze začátku větší bordel, pak ale zjistí, že se mohou zasmát i během přestavení, dají pokoj a baví se. Mám je radši,“ povyprávěl Láďa Ondřej a sám přidal trapas, který zažil na vlastní kůži a na který dlouho nezapomene.

„Moderoval jsem dobročinnou akci v Náchodě. Byl jsem zamyšlený a chtěl jsem za pódiem projít ven si zakouřit a ještě si zopakovat text. Jenže jsem se netrefil, a místo za šálou jsem prošel po jevišti za zády politiků a hostů, kteří měli na jevišti proslovy. Lidi se začali smát a chudáci účinkující nevěděli čemu. Smích jsem slyšel i já, tak jsem zbystřil a zjistil jsem, o co jde. Měl jsem dvě možnosti, vrátit se, tam čekal rozzuřený pořadatel David Novotný nebo pokračovat dál a dojít na to cigáro. Volil jsem druhou možnost,“ smál se při vzpomínce Láďa Ondřej a dodal, že když se trapas povede, příběh se s dotyčným táhne dlouhé roky a slouží k všeobecnému obveselení.