Neuraxpharm uvádí na trh přenosné zařízení poskytující včasné varování před epileptickými záchvaty

Společnost Neuraxpharm, přední evropská farmaceutická společnost zaměřená na poruchy centrálního nervového systému (CNS), a mjn-neuro, start-up, který navrhuje, vyrábí a prodává zdravotnické prostředky, dnes oznámily podpis smlouvy o komerční distribuci přístroje mjn-SERAS. Jedná se o přenosné zdravotnické zařízení, jehož cílem je předvídat riziko epileptického záchvatu.

Touto dohodou rozšiřuje Neuraxpharm svou komplexní nabídku pro pacienty s epilepsií a vstupuje na trh s řešeními, která nespočívají pouze v podávání léků. Pro společnost je to významný krok na cestě ke vstupu na trhy digitálního zdraví a přenosných zdravotnických prostředků. Vzhledem k tomu, že pacienti stále častěji hledají různá řešení pro naplnění svých potřeb a zároveň roste tlak na zdravotnické systémy, aby zjednodušily uvádění takovýchto řešení na trh a zajistili tak jejich dostupnost pro každého, jsou digitální řešení kritickou složkou péče o CNS a mají významný potenciál.

Dohoda se start-upem mjn-neuro se vztahuje na všechny členské státy EU a také na Spojené království, Norsko, Island, Lichtenštejnsko a Švýcarsko. Od roku 2020 získává mjn-SERAS na vývoj projektu finanční prostředky od Evropského inovačního a technologického institutu (EIT Health), subjektu Evropské unie, a to díky programům Bridgehead a Start-up Amplifier. V roce 2018 projekt podpořila Evropská komise z programu EU Horizon 2020 a podílí se na něm také konsorcium firem a zdravotnických pracovníků.

Dr. Jörg-Thomas Dierks, CEO společnosti Neuraxpharm, uvedl: „Dohoda o komerční distribuci přístroje mjn-SERAS je důležitým krokem v naší strategii nabízet účinná řešení pro pacienty s epilepsií. Ve zdravotnictví existuje obrovská nenaplněná potřeba nových a inovativních řešení pro pomoc pacientům trpícím epilepsií. Vstupem na trh digitálního zdraví může společnost Neuraxpharm poskytnout další pomoc a využít tento potenciál. I nadále budeme pokračovat v rozšiřování naší nabídky, abychom pacientům trpícím epilepsií a jinými poruchami centrální nervové soustavy po celém světě poskytli nová digitální řešení pro zlepšení jejich zdraví.”

David Blánquez, CEOpoluzakladatel mjn-neuro, dodává: „Pro rozvoj naší společnosti má tato spolupráce a vývoj nového přístroje zásadní význam. Dohoda podepsaná se společností Neuraxpharm je důležitým milníkem pro naši strategii a rozvoj na trhu s prostředky zaměřenými na epilepsii. Se společností Neuraxpharm máme mnoho společného – zaměření na inovace a digitální řešení s cílem zajistit lidem s epilepsií lepší životní komfort. Proto jsme přesvědčeni, že se nám v nadcházejících letech společně podaří dosáhnout nových zajímavých cílů.”

mjn-SERAS je digitální zdravotní řešení, které poskytuje pokročilou pomoc a pomáhá předcházet nehodám způsobeným epileptickými záchvaty u pacientů rezistentních na léky. Zdravotnický přístroj se skládá z neinvazivního senzoru, který zaznamenává v reálném čase elektrickou aktivitu mozku a díky algoritmům umělé inteligence spouští varování, a to v momentě kdy je riziko epileptických záchvatů vysoké. Zařízení získalo v roce 2020 označení CE pro Evropu od BSI Group, prestižního mezinárodního certifikačního orgánu. Výsledky klinické studie se očekávají v druhé polovině roku 2023. Bude to první přenosné zařízení, které předpovídá záchvaty, a díky tomu poskytne čas na přesun na bezpečné místo a pomůže předcházet nehodám a zraněním.

Epilepsie je porucha mozku charakterizovaná abnormální elektrickou aktivitou, která způsobuje nepředvídatelné záchvaty nebo neobvyklé chování a pocity a někdy i ztrátu vědomí. Takové záchvaty se mohou objevit několikrát denně a mohou způsobovat nehody a zranění. Nepředvídatelnost těchto stavů má kromě fyzických dopadů i negativní vliv na duševní zdraví. Je zřejmé, že mezi lidmi postiženými epilepsií je častá úzkost, stres a deprese. Porucha negativně ovlivňuje kvalitu života pacientů i jejich sociální integraci a i dnes jsou pacienti často stigmatizováni. Epilepsie je jednou z nejběžnějších chronických poruch naší doby, kterou trpí více než 50 milionů osob všech věkových skupin[1].

O skupině Neuraxpharm

Neuraxpharm je přední evropská specializovaná farmaceutická společnost zaměřená na léčbu poruch centrálního nervového systému (CNS) s přímou působností v 19 zemích. Společnost Neuraxpharm, podporovaná fondy poradenské společnosti Permira, má jedinečné znalosti trhu zaměřeného na CNS, které získala za více než 35 let svého působení.

Neuraxpharm vyvíjí a komercializuje zavedené značky, léčiva s přidanou hodnotou, generika, produkty spotřebitelské zdravotní péče, léčebné konopí a řešení odlišná od farmak (digitální řešení a lékařské přístroje) a neustále se snaží nabízet širokou škálu účinných, vysoce kvalitních a cenově dostupných možností léčby CNS v Evropě.

Společnost Neuraxpharm, která je svými produkty zastoupena ve více než 50 zemích, vyrábí také farmaceutické produkty a aktivní farmaceutické složky ve svých vlastních výrobních závodech Lesvi a Inke ve Španělsku.

Pro více informací navštivte https://www.neuraxpharm.com

O mjn-neuro

mjn-neuro je start-up se sídlem v Gironě, založený v roce 2014, který navrhuje, vyrábí a prodává zdravotnické prostředky s cílem zlepšovat životní komfort. Prvním celosvětovým produktem společnosti je zdravotnický prostředek mjn-SERAS, který poskytuje včasné varování před epileptickým záchvatem. V loňském roce byl produkt uveden na trh ve Španělsku a již se podařilo uzavřít několik dohod ve Velké Británii a Nizozemí.

mjn-neuro pokračuje ve spolupráci s klinickými a technologickými centry ve vývoji nových řešení pro další neurologická onemocnění. mjn-neuro je v úzkém kontaktu s lékařskou veřejností, což umožňuje společnosti porozumět problémům a potřebám lékařů i pacientů a pomáhat pro ně najít nejlepší možná řešení, ať už prostřednictvím zařízení, technologií nebo umělé inteligence.

Pro více informací navštivte https://mjn.cat/en/

[1] Zpráva WHO