Kalendář Čtyři roční období má pomoci Nadačnímu fondu Šťastná hvězda

Dostat dvanáct osobností před objektiv fotoaparátu za účelem focení charitativního kalendáře není vůbec jednoduché. Své o tom ví Alena Skovajsová, zakladatelka Nadačního fondu Šťastná hvězda. Než se kalendář Čtyři roční období v Ateliéru Vedralová nafotil, trvalo to celý jeden měsíc. Výsledek včak za to stojí.  

Svoji stránku má v kalendáři dlouholetý patron Šťastné hvězdy, zpěvák Petr Kolář. Ten má fotku s podzimní tématikou, zlatavé listí, šišky a houby. „Docela se v Atelieru Vedralová trefili, protože na houby chodím rád. Umím je i připravit. Letos bylo hodně syrovinek, které jsem léta neviděl. Tyhle houby jsem jedl v dětství. S tátou jsme houby hodili na pánev na máslo, osolili a je to výborné. Docela houby poznám, ale radit, co je jedlé nebo ne, si netroufám. Letos byla dobrá sezóna, jak na houby, tak na práci. Něco jsme s kapelou objeli a lidi nás zase viděli. A fakt už bych chtěl dodělat novou desku, jsem na to hodně náročný, a když to nesedne, ven ji nepustím,“ usmíval se Petr Kolář na křtu kalendáře Nadační fondu Šťastná hvězda v Hotelu Don Giovanni.

Novou patronkou Šťastní hvězdy je Monika Trávníčková. „Udělali jsme krásný koncert ve Stonařově, nafotili kalendář, chystáme novoroční koncert na Zámku Třešť a 13. prosince v Divadle Broadway proběhne velký koncert Hvězdy Vánoc, kde zazpívá Štefan Margita, Marian Vojtko, Leona Machálková, Petr Kotvald a zahraje Jaroslav Svěcený. Oslavíme Vánoce. I když já už doma vánoční výzdobu mám. Měla jsem po dlouhé době volný víkend a to byla jedinečná příležitost to udělat. Pak už celý prosinec zase pracuju a nebude čas,“ uvedla Monika Trávníčková, která ze svých vybraných akcí předává část výtěžku na nadační činnost.

Zpěvák Bohuš Matuš se v kalendáři nadačního fondu Šťastná hvězda objevil už několikrát. Poprvé to však bylo s celou rodinkou. Na křest kalendáře se ale dostavil sám, protože dcerka je nastydlá a marodí doma. Díky dvouleté Natálce se zpěvák na Vánoce těší. „Vždycky dělám svůj specifický bramborový salát s rozinkami a jablky, zamíchám to majonézou. Když jsem hubnul, míchal jsem to s jogurtem, ale nebylo to ono. Natálka také pomáhá, připravila taková kolečka s lentilkami a měla velkou radost, že mi chutná. Učím jí koledy. Má ráda „Vánoce, Vánoce přicházejí“ a pak má oblíbenou dětskou zpěvačku Adélu Hesovou. Byli jsme s Natálkou v dětském pěveckém kroužku a tam ji hned poslali do kroužku dětí od 5 let. Má talent. A co jí přinese Ježíšek? Chce panenku, kluka. Ale až se přestěhujeme do nového bytu, určitě jí přineseme kluka živého. Nechceme, aby byla sama. Z bratříčka bude mít radost, teda, jestli se kluk povede. Ale sestřička taky dobrá,“ usmíval se Bohuš Matuš.

Měsíc duben patří ve velkém kalendáři Nadačního fondu Šťastná hvězda hereckému páru Eva Hrušková a Jan Přeučil. Jaro je však ještě daleko a Evu Hruškovou nyní zaměstnávají Vánoce. Oblíbená herečka je má ale vychytané. „Od září mám dárky nakoupené. Dělám to tak, že během roku pozoruji, o čem si lidé baví, seberu jim myšlenku a pořídím to,“ uvedla Eva Hrušová a prozradila, čím ji podaruje manžel Jan. „Moje kosmetika se mi do koupelny už nevešla, protože všechno obsadil Honzík, přesto značku mé kosmetiky zná. Nechci na svém obličeji nic lékařsky vylepšovat, tak mi vždy pořídí kufřík s luxusními krémy a sérya pak také dělám pod dohledem odbornice Simony Rydlové face yogu.“ Na Vánoce musí být rodina Evy Hruškové vždy pohromadě, u stolu se jich sejde 12 někdy i 13.„Všechno nachystám, ale do vaření se nehrnu, o to se postarají odborníci. Nikdo není unavený a je to v pohodě. Na pohádky v televizi nekoukáme, těch se synem Zdeňkem nahrajeme po celý rok dost. Nekoukáme ani na Popelku. Je mi líto, že už není Libuška Šafránková a že jsem jako Popelka zůstala sama. Proto si s Honzou vždy na Vánoce popřejeme, aby nám to vydrželo ještě další rok,“ usmívala se dojatá Eva Hrušková.

Kalendář Nadačního fondu Šťastná hvězda, který svojí fotkou podpořil také zpěvák Zbyněk Drda, se křtil v Hotelu Don Giovanni, který zavzpomínal na 3. řadu SuperStar. „Soutěž mi dala hodně. Už jen to, že jsem zpíval na 70. narozeninách Karla Gotta v O2 areně, zpíval jsem v Americe, Uzbekistánu, to je nezapomenutelné a kompenzuje to všechny méně příjemné zkušenosti.“ Zbyněk Drda se za 15 let od vítězství v pěvecké soutěži moc nezměnil. Nadále se živí muzikou a produkcí a jak sám tvrdí, ubyly mu vlasy, ale svých 62 kilo má pořád. „To je tím, že sport je mým koníčkem, hodně plavu, jezdím na kole a všude chodím pěšky. Proto ani přes Vánoce moc nepřiberu. Miluji kapra načerno, co dělá moje maminka. A poslední tři roky hodně prožíváme Vánoce díky malému synovci. Dřív jsem dárky, jako junior rodiny, rozbaloval já, nyní je rozbaluje synovec.“ Přivede Zbyněk Drda už také nějakého juniora, který by převzal štafetu? „Jsem rodinný typ a rodinu chci, ale zatím to nehrozí. Až se najde ta pravá, ta správná parťačka pro život, tak určitě jdu do toho.“

Charitativní kalendář nafotili umělci pro Nadační fond Šťastná hvězda. Výtěžek z prodeje půjde na rehabilitaci dětí s dětskou mozkovou obrnou nebo pro dětské vozíčkáře. „Pod Nadační fond Šťastná hvězda patří ještě Šťastná hvězdička, chráněná dílna pro zdravotně postižené občany. Vyrábíme výrobky, které potom prodáváme. Teď momentálně frčí vánoční svícny a ozdoby. A pod Šťastnou hvězdou jsme založili i únikovou hru Reliquie na zámku Brtnice, výtěžek jde opět na pomoc nemocným dětem a jejich rodinám,“ uvedla ředitelka nadačního fondu Alena Skovajsová a dodala slova díků všem, kteří se do charitativního kalendáře nechali zvěčnit. A je to: nejkrásnější muž světa Dominik Chabr, kapela Madam Royal, zpěvák Bohuš Matuš s rodinou, herecký pár Eva Hrušková a Jan Přeučil, produkční Monika Trávníčková, herečka Michaela Pecháčková, Muž roku 2022 Matěj Švec, muzikant Felix Slováček ml, zpěvák Petr Kolář, houslista Jaroslav Svěcený, moderátorka Zuzana Bubílková, herec Miroslav Etzler s rodinou, zpěvák Zdeněk Drda. Mihne se tam i ředitel soutěží Muž roku a Anděl mezi zdravotníky David Novotný, který celý křest charitativního kalendáře Nadačního fondu Šťastná hvězda moderoval.