Malířka Petra Tkadlčíková vystupující pod pseudonymem P.A.T.Y.

Usměvavá, potetovaná a energií nabitá malířka Petra Tkadlčíková z Brna letos poprvé vystavovala ve strašnickém divadle své obrazy. Mezi malíři není žádný nováček, donedávna se věnovala především zakázkové tvorbě. Známe se asi deset let. A když mi řekla, že připravuje svoji první vernisáž obrazů s ženskou tématikou, přišel čas, abych napsala její portrét…

Přes den ostřílená fitness trenérka, po večerech Umělkyně s velkým „U“ (tj. ustavičně obklopená barvami a nutkáním tvořit). Jakmile se postaví před plátno, bere do rukou štětec a tvoří srdcem. Svým uměním chce přenést z plátna do vašeho života radost a originální umělecké dílo. Jasně, můžete si pořídit obraz z Ikei, který mají další stovky dalších lidí. Ten ale nemá duši.

Díla, která tvoří, jsou odrazem toho, čím si v životě prošla a co často všichni známe – držkopády, zklamání, ale i touha po změně - svobodě, bez předsudků společnosti. A i díky těmto zkušenostem najdete v jejich obrazech i druhou stránku - radost, ženskost, naději a otevřeně zobrazenou smyslnost. Vyzývavost v jejich ilustracích není vzkaz ani rebelie, ale jen lidská přirozenost. Sexualitu a smyslnost znázorňovali umělci od nepaměti. A že si taky někdy nebrali servítky :)

Zbožňuje pestré barvy, tvorbu Tima Burtona. Největší inspirací jsou jí ženy a především lebky, které k Peti neodmyslitelně patří a jsou zakomponované prakticky v každém z jejich obrazů. 

Zřejmě se ptáte: "proč právě kombinace žen a lebek?". Symbol lebky značí sílu, stabilitu, znovuzrození - přesně tohle vidí v ženách.

VEŠKEROU TVORBU, VČETNĚ OBJEDNÁVEK MŮŽETE SLEDOVAT NA INSTAGRAMU:

www.instagram.com/p.a.t.y.style