Na cestě bez chronických obtíží a bolesti pomůže Ensana

Pohybový aparát je alphou omegou pro náš každodenní život. Nicméně spoustu z nás se potýká s problémy se svaly, kostmi či klouby. Důvodů může být mnoho, např. nedostatek pohybu, úraz při nehodě či trvalý stres a zátěž. Pokud jsou degenerativní potíže časté, obvykle jsou doprovázeny záněty a dalšími znaky přetížení (artritické změny, opotřebení chrupavky), což při nejmenším náš život ještě stíží.  Často se tím navíc dostaneme do začarovaného kruhu, protože s těmito obtížemi nemáme (a ani nemůžeme mít) dostatek pohybu, což může vést dokonce ještě k hlubším problémům s pohybovým aparátem. Lázeňské pobyty jsou velmi často doporučovány. Nejenom že poskytnou potřebnou léčbu, ale při procedurách je používána minerální voda či přírodní rašelina. Obojí se projevilo jako velmi účinné pro vypořádání se s pohybovými potížemi.

Příčiny bolesti krku, ramen a kyčlí

Většina z nás zná nepříjemnou až urputnou bolest v oblasti krku, ramen a kyčlí. Příčin může být celá řada, například stačí špatné držení těla, jednostranná zátěž, obezita, poškození páteře a mnoho dalších. Spouštěčem dále může být nedostatek cvičení, revmatická onemocnění, trable s ploténkami či stres, psychická nepohoda, deprese nebo hyperflexe krku).

Příčiny bolesti zad

Stejně jako u krku, pochází bolest zad často ze svalů, úponů a vazů. Příčinou může být i např. sedavé zaměstnání, emoční stres či onemocnění jako je skolióza, Bechtěrevova nemoc, osteoporóza a patologické změny páteře a meziobratlových plotének.

Jak nám pomohou pobyty v lázeňských hotelech Ensana?

Cílem skupiny hotelů Ensana je zlepšit svým návštěvníkům zdraví udržitelným způsobem. Postarají se tedy, aby se vaše bolesti zmírnily, a dlouho se neobjevovaly další potíže (cílem je i aktivace schopnosti organismu sebe samého léčit, abyste i dlouho po vašem odjezdu nemuseli bolest zažít znovu). I z toho důvodu jsou veškeré procedury vybírané specialisty na míru každému z klientů. Léčba začíná lékařskou prohlídkou a diagnostikou. Cílené procedury totiž využívají přírodních zdrojů k ulevení od bolesti. Je několik základních typů léčby proti bolestem ve zmíněných oblastech – balneoterapeutická, fyzikální terapie (vč. elektroléčby, laserové terapie či magnetoterapie), myoreflexní terapie a koncept Bio Balance, akupunktura, kryoterapie, detoxikační fyzioterapeutická ošetření, léčebné masáže, výživové poradenství či wellness procedury, které přispívají k celkovému zotavení a mají pozitivní vliv na naši psychiku. Počítat v případě potřeby také můžete s fitness nabídkou v oblasti funkčního tréninku se zaměřením na posílení, stabilizaci a prodloužení doby bez obtíží. Každý z Ensana hotelů nabízí lehce odlišné procedury a záleží na Vaší vlastní volbě hotelu.
Boj proti artritidě pomocí přírody

Únava, chronická bolest a nateklé ztuhlé klouby – to je artritida neboli zánětlivý proces, který uvolňuje enzymy způsobující další poškození.Artritida bohužel vyléčitelná není, avšak stačí zapojit do svého života některá opatření a uleví se vám od symptomů, bolesti a dosáhnete vyšší mobility.

Ensana, která pracuje zejména s přírodními zdroji (jako jsou minerální prameny či slatina), dokáže všem trpícím artritidou zajistit snížení bolestivosti. Spolu s pohybem ve vodě pak můžete dosáhnout i výrazného zlepšení zdravotního stavu. Na lázeňskou léčbu je pro zajištění co největší efektivity ideální vyhradit si dva až tři týdny.

Zpomalte průběh osteoporózy lázeňským pobytem

Dalším příkladem onemocnění je osteoporóza, na kterou většina lázeňských hotelů Ensana nabízí léčebná ošetření – například v ČR v Mariánských Lázních, na Slovensku v Piešťanech, v Maďarsku v Budapešti, Hévízu a Sárváru a také v Rumunsku v Sovatě.

Víte, co to osteoporóza vlastně je? Jedná se o metabolické onemocnění kostí. Typické je pro ni strukturální chátrání kostní tkáně a pokles kostní hustoty. Což pro kosti znamená jednodušší lámavost. Zajímavostí je, že ačkoliv osteoporózou trpí miliony lidí, týká se toto onemocnění zejména žen (primárně po menopauze). Stejně tak jako artritida je bohužel nevyléčitelná. Pokud ale léčebná opatření odstartujete hned v raném stádiu, můžete postup nemoci výrazně zpomalit. Obrovskou překážkou však je, že v této rané fázi nemá nemoc žádné příznaky, často ji tedy zaznamenáme až v pokročilejších stádiích. Typickým znakem je pocit bolesti zad nebo kolene či časté zlomeniny i při lehkém zranění nebo pádu. Osteoporóza může být i důsledkem jiných nemocí nebo vedlejším účinkem medikace (např. kortizonem). K jejímu propuknutí může přispívat i nedostatek zátěžového cvičení či nedostatek vápníku.

Jako vysoce účinné při boji s osteoporózou se osvědčilo léčebné využití termální vody.  Celková léčba v Ensaně se kromě vaší spokojenosti zaměřuje na posilování struktury kostí a stabilizaci svalů (což vede k úlevě od tohoto chronického onemocnění), i v tomto případě se jedná o individuální léčbu vytvořenou na základě stavu a potřeb pacienta.

Rozmanité balíčky pobytů v hotelech Ensana

Specialisté v Ensana hotelech mají dlouholeté zkušenosti a díky jejich odborným znalostem si terapeutické a léčebné účinky minerálních pramenů a léčivé vody můžete dokonce užít.         

Kromě problémů s pohybovým aparátem se Ensana specializuje na mnoho dalších problémů. Ve vybraných hotelech vám pomohou s pooperační rehabilitací, neplodností, postcovidovým syndromem, bojem s cukrovkou a astmatem nebo třeba s prevencí proti všemožným onemocněním.

V lázeňských programech hotelů ze skupiny Ensana můžete očekávat kombinaci tradičních lázeňských procedur s moderní léčbou. Důraz je kladen na nejvyšší kvalitu hotelových služeb, ošetření i výsledků. To je důvodem pro rychlé dosažení zdravotních cílů, příjemný pocit z lázeňského pobytu a časté další návštěvy (i bez akutního problému). Trápí Vás tedy nějaké zdravotní trable nebo chcete být připravení na jarní sezónu plnou pylu a viróz? Podívejte se na balíčky, které Ensana nabízí, a dopřejte svému tělu to, co si zaslouží!