Módní přehlídka autorské značky Moment je důkazem, že je pro každou ženu

Poslední dubnový týden se v Praze v krásném prvorepublikovém prostoru Sněmovní 7 konala módní přehlídka autorské módy návrhářky Vlaďky Kouřilové, která byla zároveň představením její módní značky Moment. Tato nová značka vznikla jako Vlaďčin sen. Vždy chtěla vytvořit módu pro ženy jakéhokoli věku, různých postav a módních stylů.

Podle samotné návrhářky by móda měla pro každou ženu sloužit jako kotva, protože když jsme ukotvené, když se cítíme dobře, jsme sebevědomé a dokážeme nemožné. „Každý kousek pro vás tvořím srdcem a s myšlenkou, aby vám přinesl spoustu výjimečných MOMENTů. Protože vy už výjimečné jste," vysvětluje na této výjimečné akci hlavní poslání svojí značky lifestyle & byznys koučka Vlaďka Kouřilová, která se s jehlou v ruce snad už narodila. Ve svých dvanácti letech usedla za šicí stroj a k šití se pak vracela s krátkými přestávkami celý život. „Už od malička jsem milovala ten tvůrčí proces, když mi něco vznikalo pod rukama,“ popisuje svoji lásku k šití, která se promítá v kreativitě modelů, v nadčasových a nápaditých střizích a kvalitních materiálech.

Zhmotněnou Vlaďčinu myšlenku  doslova a do písmene předvedly na pomyslném mole ýeny, které známe z především z obrazovek a pódií. O choreografii se postarala bývala tanečnice Libuška Rohlíčková, které se následně také stala i jednou z modelek. Ráda si prý odskočila z kosmetické kabiny a zavzpomínala na léta na jevišti. Z módy Vlaďky Kouřilové byla nadšená. „Po dětech už nemám postavu na nic moc obtaženého, takže mám ráda volnější střihy, oversize a spíše zemitější barvy,“ vysvětlila Libuška, která se v současné době věnuje hlavně svému kosmetickému studiu.

Hudební doprovod v podání houslistky Markéty Muzikářové dodal celé akci glanc a noblesu. I ona oblékla model z dílny Vlaďky Kouřilové. „Cítím se v šatech velmi příjemně, protože v nich můžu všechno schovat a můžu si dát na rautu i řízek, a jak na mě vlají, tak je to příjemné, jsou takové princeznovské a přitom drží linii. Na tuhle barvu nejsem zvyklá, ale musím říct, že jsem v ní moc spokojená,“ vysvětlila trojnásobná maminka a dodala, že při výběru šatů pro ní důležitou roli hraje materiál. „Já jsem alergik a po umělých vláknech se často osypu. Takže se mi moc líbí, že materiály kolekce Moment jsou přírodní.“

Po mole se pak prošly také herečky Regina Řandová, Kristýna Frejová, Jitka Asterová, Miriam Chytilová, Lucie Vojtová, Kristýna Janáčková, Bára Fišerová, moderátorky Hana Heřmánková, Veronika Farářová, Štěpánka Duchková a zpěvačky Linda Finková s Heidi Janků. Přehlídkou pak provedly moderátorky podcastu Opravdové zločiny Lucie Bechynková a Barbora Krčmová, které známé i z rádia Evropa 2.

Regina Řandová ocenila skvělý střih zavinovacích šatů. „Pro nás ženy s plnějším dekoltem je tento střih naprosto ideální. Dnešní přehlídku jsem si moc užila a jsem ráda, že vzniká móda, která je určena opravdovým ženám, nejen modelkám,“ svěřila herečka známá hlavně z filmu Bota jménem Melichar.

Herečka Kristýna Frejová se do šatů, které vynesla na přehlídce, okamžitě zamilovala. „Nejsem úplně volánkový typ, ale i tak musím říct, že od první chvíle jsou tyhle šaty mým favoritem a jsem z nich nadšená. Já se občas oblékám trochu „na pankáče“ a mám ráda vysoké podpatky, ale protože mi Vlaďka Kouřilová řekla, že by bylo skvělé, kdybych k tomu měla tenisky, tak jsem si je vzala. A přesně vím, co bude můj letní outfit,“ pochvalovala si dcera hereckých bardů Věry Galatíkové a Ladislava Freje. I jí pak zaujala kvalita materiálů značky Moment: „Ptala jsem se, co je to za materiál a Vlaďka mi řekla, že je viskóza na dotek podobná saténu a vyrábí se ze dřeva. Což mě úplně nadchlo, protože já se mimo jiné věnuji i podpoře organizací pro záchranu přírody jako My Ocean apod. Mám z šatů opravdu velkou radost.“

I Jitka Asterová v modelu, který vynesla na přehlídku, odcházela domů. „Cítím se v nich skvěle, tak že v nich budu dneska možná i spát,“ popsala herečka se smíchem pocity bezprostředně po přehlídce a dodala: „Ta barva je úžasná, člověka úplně prozáří a ten materiál je tak příjemný, v zimě otepluje a v létě chladí.“  Její kolegyni z talk show Sirény na cestách Linda Finková vynesla puntíkované zavinovací šaty, které na ní často nevídáme. „Cítila jsem se v šatech perfektně, protože jsou zavinovací. Je to styl a střih, který mi vyhovuje, lichotí totiž každé ženě, což je úžasné,“ radovala se zpěvačka a hlasová koučka.

Zpěvačka Heidi Janků na přehlídce vynesla trochu jiné šaty, než na jaké jsme u ní zvyklí. „S přibývajícím věkem ráda nosím takové volnější šaty. Paní návrhářka Vlaďka Kouřilová mi navrhovala, že mi je zkrátí, protože samozřejmě častěji nosím mini, ale já jsem říkala, že ne, že si ráda vyzkouším zase něco jiného. Když mám k této délce lodičky, vypadá to super. Materiál je navíc úplně úžasný, je takový jako kdybych na sobě nic neměla. Moc dobře se nosí a navíc tyhle šaty mají kapsy a to je u šatů nejvíc,“ popsala s úsměvem svůj model.

Ve společnosti se po dlouhé době objevila moderátorka Hana Heřmánková, která vždy a všude platí za opravdovou dámu. Na přehlídce vynesla krásné fialové šaty s mašlí. „Dnes jsem zjistila, že fialová je moje barva. Je to takový ženský střih, navíc jsou šaty variabilní a dají se nosit třeba i jako kabátek. Jsem moc spokojená,“ libovala si manželka herce Karla Heřmánka. To Miriam Chytilová vynesla šaty v barvě holubí šedi, které jí perfektně sedly. „Když jsem dostala nabídku jít dnešní přehlídku, tak jsem se ptala, jestli pořadatelé vědí, jak vypadám, že jsem opravdu menšího vzrůstu. Bylo mi řečeno, že ano, že je móda určena všem ženám. Tak jsem s radostí souhlasila, tato myšlenka se mi moc líbí.,“ smála herečka, která je známá hlavně jako dvorní dabérka Jenifer Aniston či Andrey z Beverly Hills 90210.

Veronika Farářová módní přehlídky častěji moderuje, než chodí, proto jí tato nabídka také velmi potěšila. Šaty, které vynesla, přesně vystihují její módní styl. „Mě se strašně líbí ženské věci na tělo, sexy věci, ale nenosím je, protože mi to po dítěti moje tělo nedovoluje. Občas si vezmu výstřih, většinou na mediální akce, a pak to vypadá, že chodím jenom ve výstřizích, ale není to tak. Naopak mám ráda oversize a pohodlnou módu, kterou my maminky preferujeme,“ svěřila moderátorka.

Autorskou módu značky Moment je možné zakoupit na www.momentshop.cz. Návrhářka Vlaďka Kouřilová vám ráda osobně pořadí s výběrem velikosti či ušije model přímo na míru vaší postavě, protože jak sama říká: „Šaty nevnímám jenom jako "oblečení". Je to pro mě způsob sebevyjádření. Prostředek k tomu, jak může každá žena říct světu, kdo je, aniž by řekla jediné slovo. Proto tvořím jedinečné a nadčasové kousky, jejichž cílem je, aby podpořily vaši ženskost, dodaly vám odvahu a posílily vaše sebevědomí.“