Sodexo Zaměstnavatel roku 2023: Vítězové z Ústeckého a Libereckého kraje

Zaměstnavatel roku, nejprestižnější soutěž pro zaměstnavatele v ČR, dospěl téměř do finále – tedy k poslednímu letošnímu regionálnímu vyhlášení. V úterý 6. června odpoledne se zástupci pořádajícího Klubu zaměstnavatelů a generálního partnera, společnosti Sodexo Benefity, sešli se zástupci vítězných firem z Libereckého a Ústeckého kraje na Farmě Hvozd v srdci Lužických hor.

„Když jsme v roce 2003 se Zaměstnavatelem roku začínali, šlo o daleko skromnější akci, nicméně její smysl byl už tehdy stejný jako dnes, tedy ocenit firmy s výborným přístupem ke svým zaměstnancům,“ uvedl při dekorování vítězů Pavel Hulák z Klubu zaměstnavatelů, který je zakladatelem a organizátorem soutěže. „Přístup firem k zaměstnancům se ovšem za tu dobu proměnil výrazně,“ připomněl Daniel Čapek, generální ředitel Sodexo Benefity, s tím, že k tomu napomohla řada faktorů: „Dlouhodobě nízká nezaměstnanost způsobuje, že péče o zaměstnance, včetně správně nastaveného programu benefitů, je pro firmy naprosto klíčová. K tomu se v posledním roce přidalo několik zásadních výzev – od války na Ukrajině až po ceny energií a extrémní inflaci. Zřejmě nejzásadnější ovšem byla předchozí pandemie covidu, která otřásla pracovním trhem opravdu radikálně. Většina tuzemských zaměstnavatelů si tak uvědomila, že zaměstnanci jsou skutečně tím nejcennějším, co mají.“

To se podle něj projevilo i v počtu přihlášek do doprovodné soutěže Cena personalistů za nejlepší HR projekt.Do letošního ročníku se přihlásilo rekordních 42 projektů s velmi pestrým spektrem témat,“ dodal Čapek s tím, že díky tomu letos postoupí do listopadového finále mimořádně osm nejlépe hodnocených účastníků.

V Libereckém kraji první místo v kategorii do 5000 zaměstnanců už počtvrté získala tuzemská pobočka nadnárodního výrobce hygienických potřeb Drylock Technologies z Hrádku nad Nisou, která každý rok přichází v oblasti HR s nějakou novinkou. „Už v loňském roce jsme se zaměřili na zaměstnance ve zkušební době. Pokud někoho přijmeme, je důležité si ho také udržet. Proto mají nováčci k dispozici mentorku, která každému pomáhá zvládnout první měsíce v nové práci. Co si budeme povídat, nové začátky jsou příjemné, ale nemusí být vždy jednoduché,“ uvedl při přebírání ocenění Ondřej Kout, vedoucí personálního oddělení Drylock Technologies, a doplnil: „Každý z nováčků, který k nám přichází, má jiné motivy, proč se rozhodne poslat životopis právě do Drylocku. Pro někoho to mohou být benefity, pro jiného stabilita, pro dalšího to, že jsme féroví a dodržujeme pravidla. Nejdůležitější je, podle mého, aby se u nás lidé cítili dobře a měli fajn kolektiv.“

V Ústeckém kraji se po předloňském bronzu a loňském stříbru na první příčku ve stejné kategorii vyhoupla společnost ORLEN Unipetrol. „Péči o naše zaměstnance se neustále snažíme rozvíjet a přicházet s novými nápady. Poskytujeme množství nadstandardních benefitů a široké možnosti kariérního i osobnostního rozvoje lidem na všech pozicích a každého věku a klademe přitom důraz na rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem. Speciální pozornost věnujeme rozvoji nových zaměstnanců a absolventů škol. Důležitým prvkem je také stabilita a finanční zázemí naší skupiny. Ocenění, která získáváme za práci v oblasti personálních zdrojů, vnímáme jako pozitivní zpětnou vazbu a potvrzení, že jdeme správným směrem,“ řekl Michał Chmiel, personální ředitel skupiny ORLEN Unipetrol, který osobně převzal ocenění.

Letošní 21. ročník má už tradiční formát, tedy sedm regionálních vyhlášení, vždy pro dva kraje současně, a následné celostátní finále. To proběhne 12. června v METRONOM Business Centru v Praze, kde bude kromě vyhlášení republikových vítězů představena také finálová desítka ocenění Osobnost roku v oboru HR, určeného pro výjimečné osobnosti, které nominují účastníci regionálních setkání personalistů. Počtvrté bude udělena také cena pro nejlépe hodnoceného zaměstnavatele očima samotných zaměstnanců ve spolupráci s Atmoskopem pod názvem Férový zaměstnavatel 2023 s dobrou atmosférou.

Výsledky ocenění Sodexo Zaměstnavatel regionu

Liberecký kraj

Do 500 zaměstnanců

 1. místo: Tenneco CA Czech Republic s.r.o.
 2. místo: UCT Fluid Delivery Solutions, s.r.o.

Další místa nebyla udělena.

Do 5000 zaměstnanců

 1. místo: Drylock Technologies s. r. o.
 2. místo: Devro, s. r. o.
 3. místo: Knorr-Bremse Systémy pro užitková vozidla ČR s.r.o. 

Ústecký kraj

Do 500 zaměstnanců

 1. místo: Aperam Stainless Services & Solution Tubes CZ s.r.o.
 2. místo: ZF Electronics Klášterec s.r.o.
 3. místo: FTE automotive Czechia s.r.o. 

Do 5000 zaměstnanců

 1. místo: ORLEN UNIPETROL RPA, s.r.o.
 2. místo: Mondi Štětí a.s.
 3. místo: ČEZ Distribuce, a.s. 

Zdroj: Komunikační agentura Seteva