Sodexo Zaměstnavatel roku 2023: Vítězové z Jihomoravského a Zlínského kraje

Zaměstnavatel roku, nejprestižnější soutěž pro zaměstnavatele v ČR, má za sebou třetí regionální vyhlášení. V pondělí 22. května odpoledne se zástupci pořádajícího Klubu zaměstnavatelů a generálního partnera, společnosti Sodexo Benefity, sešli se zástupci vítězných firem z Jihomoravského a Zlínského. Slavnostní dekorování proběhlo v brněnském Golf Resortu Kaskáda.

„Když jsme v roce 2003 se Zaměstnavatelem roku začínali, šlo o daleko skromnější akci, nicméně její smysl byl už tehdy stejný jako dnes, tedy ocenit firmy s výborným přístupem ke svým zaměstnancům,“ uvedl při dekorování vítězů ze dvou moravských regionů Pavel Hulák z Klubu zaměstnavatelů, který je zakladatelem a organizátorem soutěže. „Přístup firem k zaměstnancům se ovšem za tu dobu proměnil výrazně,“ připomněl Daniel Čapek, generální ředitel Sodexo Benefity, s tím, že k tomu napomohla řada faktorů: „Dlouhodobě nízká nezaměstnanost způsobuje, že péče o zaměstnance, včetně správně nastaveného programu benefitů, je pro firmy naprosto klíčová. K tomu se v posledním roce přidalo několik zásadních výzev – od války na Ukrajině až po ceny energií a extrémní inflaci. Zřejmě nejzásadnější ovšem byla předchozí pandemie covidu, která otřásla pracovním trhem opravdu radikálně. Většina tuzemských zaměstnavatelů si tak uvědomila, že zaměstnanci jsou skutečně tím nejcennějším, co mají.“

To se podle něj projevilo i v počtu přihlášek do doprovodné soutěže Cena personalistů za nejlepší HR projekt.Do letošního ročníku se přihlásilo rekordních 42 projektů s velmi pestrým spektrem témat,“ dodal Čapek s tím, že díky tomu letos postoupí do listopadového finále mimořádně osm nejlépe hodnocených účastníků.

Ve Zlínském kraji se žádné překvapení nekonalo a přední příčky opět obsadily firmy, které bodovaly již v předchozích letech. Prvenství v kategorii do 500 zaměstnanců obhájila společnost PSG Construction. „Věřím, že naši zaměstnanci vědí, že jsme féroví odborníci, kteří ctí tradici. To nám pomáhá šířit dobré jméno a získávat nové zaměstnance na doporučení těch stávajících. Zajímáme se o zaměstnance, o jejich pracovní podmínky i kvalitu života. Naše firemní hodnoty žijeme a nejsou jen v rámečcích na stěnách,“ řekla při přebírání ocenění Pavla Houšťová, personální ředitelka skupiny PSG Construction a připomněla konkrétní akce: „Scházíme se na firemních akcích, máme k dispozici fyzioterapeuta na pracovišti a podporujeme charitativní projekty. Aktuálně teď od 1. června doslova rozjíždíme cyklovýletem akci na podporu dvou nemocných dětí, které doporučili a vybrali naši zaměstnanci.“

Podobně si svých zaměstnanců cení i v další vítězné firmě, společnosti Thermo Fisher Scientific Brno. „Dlouhodobě se snažíme budovat silnou značku. Spolupracujeme s univerzitami i se středními školami – nedávno jsme na jedné z nich vybudovali novou elektro laboratoř. Současně nezapomínáme ani na stávající zaměstnance a kandidáty, kteří se chtějí rekvalifikovat z jiných oborů. Usilujeme o to, aby se lidé u nás cítili dobře a byli zapojeni do budování naší neformální firemní kultury a inkluzivního prostředí. Hlavní přidanou hodnotu však spatřuji v našich přístrojích, které pomáhají posouvat vědu kupředu,“ připomněla Renata Millerová, HR Director firmy pro Česko, Slovensko, Polsko, Chorvatsko a Srbsko.

Letošní 21. ročník má už tradiční formát, tedy sedm regionálních vyhlášení, vždy pro dva kraje současně, a následné celostátní finále. To proběhne 12. června v METRONOM Business Centru v Praze, kde bude kromě vyhlášení republikových vítězů představena také finálová desítka ocenění Osobnost roku v oboru HR, určeného pro výjimečné osobnosti, které nominují účastníci regionálních setkání personalistů. Počtvrté bude udělena také cena pro nejlépe hodnoceného zaměstnavatele očima samotných zaměstnanců ve spolupráci s Atmoskopem pod názvem Férový zaměstnavatel 2023 s dobrou atmosférou.

Výsledky ocenění Sodexo Zaměstnavatel regionu

Jihomoravský kraj

Kategorie do 500 zaměstnanců

 1. SAP ČR, spol. s r. o.
  2. Wistron InfoComm (Czech), s. r. o.
  3. Artin Group s. r. o.

Kategorie do 5000 zaměstnanců

 1. Thermo Fisher Scientific Brno s. r. o.
 2. Atlas Copco Services s. r. o.
 3. AGROTEC a.s., AGRI CS a.s., AGROTEC servis s.r.o.

Zlínský kraj

Kategorie do 500 zaměstnanců
1. PSG Construction a. s.
2. NAVOS, a. s.

další místo nebylo uděleno

Kategorie do 5000 zaměstnanců

 1. Česká zbrojovka a.s.
 2. Fatra, a.s.

další místo nebylo uděleno

Kategorie nad 5000 zaměstnanců

 1. Continental Barum s.r.o.

další místa nebyla udělena

Zdroj: Komunikační agentura Seteva