Sušický festival Inspirace 2023 je 5 dní plných sebepoznání, rozvoje těla i duše a zábavy

Pokrm pro tělo i duši - to je festival Inspirace, který během pěti dnů na různých místech Sušice představí pestrou nabídku aktivit ze současné alternativní scény. Jak název napovídá, akce má být především inspirativní a nabídnout vedle zábavy i nové zážitky a vjemy. Ústřední myšlenku projektu jistě netřeba dlouze představovat, neboť se jedná již o třetí ročník. Sušické kulturní centrum SIRKUS si jako pořadatel festivalu připravilo pro návštěvníky nejrůznější dílny, workshopy, hudební vystoupení, divadla a přednášky. Neuvěřitelně nabitý program zaměřený na sebepoznání, osobní rozvoj a alternativní pohledy na svět vyvrcholí již tradičně sobotní částí v Parku mezi zdmi.

Program festivalu:

Festival začne již v úterý 15. 8.2023 v 17:00, v Husově sále KD Sokolovna, a to zážitkovou pohybovou dílnou Kristýny Pítrové s názvem Ve svém těle doma. Jak tělo i mysl uvolňovat, porozumět svému tělu a cítit se v něm dobře? Pokud se vás tyto otázky dotýkají, jste zváni na úvod do somatiky.

Od 19.30 proběhne v sušickém kině beseda s uznávaným režisérem Viliamem Poltikovičem. Promítnuty budou i ukázky z jeho filmu Smrt jako brána.

Ve středu 16. 8.2023 od 17:00 v Husově sále zazní přednáška Jany Silovské Vitalita a dlouhověkost a od 18:30 naváže přednáška a workshop Václava Silovského Tajemství dechu.

Kino bude patřit ve čtvrtek 17. 8.2023 od 18:00 přednášce Michaely Mrázkové – Ukliďte si doma i v životě. Inspirativní rady, které ocení každý z nás.

Poté proběhne v kinokavárně koncert Adély Slash, Looper woman.

Na pátek 18. 8.2023 si do Husova sálu připravila Adéla Slash hlasovou dílnu – Hlasový šálek. Dopřejte si nevšední zážitek a poznejte léčivou sílu muzikoterapie.

V kině od 20:00 odehraje divadlo Kampa představení Pošeptej mi to znovu, Harolde! Hra o vztazích, manželství a hledání cest od sebe i k sobě bude skvělým kulturním zážitkem. V hlavní roli uvidíte skvělou Ivetu Duškovou.

Sobota 19. 8.2023 od 13:00 bude vyvrcholením celé akce. V Parku mezi zdmi se uskuteční koncert kapely His Bhakti Band, děti si užijí představení Škola Malého stromu divadla Kampa,  inspirativní povídání o knihách a nejen o nich nabídne pořad Na Knoblošce nakladatele Karla Svobody. Jeho hostem bude Marie Tišarová, která také vystoupí s kapelou Kdo Jsme My. Návštěvníky čeká ještě koncert kapely Bengas a další bohatý doprovodný program (letní kino, akrobacie na šálách, grafická dílna – Magické tisky, malování hennou, občerstvení nebo čajovna). Přijďte se pobavit, nabít energií a inspirovat se.

Více informací a předprodej vstupenek na jednotlivé akce a celodenní sobotní vstupné naleznete na  www.kulturasusice.cz.