Back to School v Holešovické tržnici rodičům usnadní začátek školního roku, děti pobaví, roztančí i motivuje ke škole hrou

Back to School neboli zpátky do školy, akce, která usnadní rodičům náročný počátek školního roku a děti pobaví, proběhne v Holešovické tržnici 9.9. od 10.00 do 18.00 hodin v Hale 17 a na přilehlém korzu. Rodičům event nabídne spoustu inspirace pro dítka, která zasednou do školních lavic stejně jako řadu didaktických pomůcek pro domácí přípravu a výuku. Dětem pak ukážeme, že školní rok rozhodně nemusí být nuda: dílničky, tančírna a lekce tance, laserové bludiště nebo obří krasohled zaručeně pobaví a třeba i přivede nové kamarády. Na venkovním korzu vyroste dráha pro koloběžky od Gizmania, proto máte-li doma koloběžku, nezapomeňte ji přibalit, protože zapojit se může každý. Programové oddělení Holešovické tržnice ve spolupráci se SWAP Praha také nabídne možnost získat řadu školních pomůcek výměnou v rámci swapu (v Hale 13) a ušetřit tak rodinný rozpočet, inspiraci zde rodiče najdou také pro přípravu dennodenních svačinek pro školáky. V Hale 17 bude připravena nabídka odpoledních kroužků pro děti a další tipy pro nadcházející školní rok. No a kdyby se snad někdo z dospělého doprovodu nudil, může se odebrat jen o pár uliček dál, kde bude ve stejném čase probíhat Nomad Beer Festival.

Zaměřeno na děti i rodiče

Back to School zaměří svým programem nejen na děti, ale i rodiče, kteří musí každý rok zvládnout časově i finančně náročný start školního roku. Rodiče na akci uvidí spoustu inspirace jak pro děti ve školních lavicích, tak pro domácí přípravu i výuku. Kdo se opozdil s výběrem kroužků, tak právě v Holešovické tržnici může ulovit pro své děti odpolední vyžití přes školní rok na poslední chvíli spolu s Kroužky.cz. Trh didaktických pomůcek, deskových her, výukových materiálů i volnočasových aktivit aspoň trochu usnadní tento nároční čas a inspirace bude připravena i v přípravě zdravých svačinek do školy. 

Zábavný start do nového školního roku se špetkou adrenalinu

Sportovním nadšencům by neměla ujít koloběžková dráha od Gizmania, kde proběhne adrenalinová exhibice zkušených jezdců na pětimetrové rozjezdové rampě, zapojit se do akce na dráze ale může každý pod dohledem zkušeného lektora. Ponořit se do zvuků brazilských rytmů a zkusit si třeba capoeiru pak určitě nadchne ty, kdo raději než skoky na koloběžce otestují svou pružnost v rámci tradičního bojového tance. Klidnější duše si zatančí v tančírně, vyzkouší obří krasohled nebo laserové bludiště od divadla ÚDIF, deskové i další hry a aktivity od Pompo.cz, LEGO mechaniku i LEGO robotiku, a všichni se pak můžou zapojit do řady workshopů a různorodé tvorby. Nejmenší návštěvníky zabavíme hravou formou Montessori herny a děti se budou moci začíst i do časopise Raketa.

„Back to School ladíme obsahově tak, abychom dětem zpříjemnili návrat z prázdnin a současně trochu ulehčili rodičům vstup do nového školního roku. Akce nabídne spoustu inspirace pro domácí přípravu a výuku, ale i do školních lavic, swap zase pomůže aspoň trochu ulevit často napjatému rodinnému rozpočtu na počátku každého školního roku. K tomu přibalujeme spoustu zábavy; na své si tak přijdou jak rodiče, tak děti,“ doplňuje Michal Tošovský, programový ředitel Holešovické tržnice.  

SWAP školních pomůcek

Máte doma vybavení, které už vaše děti nevyužijí, protože z něj odrostly, ale je stále v dobré kondici a rozhodně nepatří do popelnice? Sportovní náčiní, školní vybavení, ale i oblečení, knížky nebo hračky, které nechcete jen tak poslat dál a mohou se někomu hodit? Pak je vezměte s sebou a směňte za jiné, které naopak upotřebíte.  Ušetříte rodinné finance i přírodu, a ještě si děti vyberou přesně podle svého gusta. Swap školních pomůcek zajistí v Hale 13 SWAP Praha ve spolupráci s Holešovickou tržnicí.

Vstupné na akci Back to School činí 50 Kč pro všechny od 6 let na osobu.

Vstupné na Back to School a SWAP činí 100 Kč pro dospělé na osobu, děti na swap vstup zdarma. 

Více najdete na www.holesovickatrznice.cz a sledujte naše sociální sítě o aktuálním dění v Tržnici, aby vám neunikla žádná lahodná akce.