Finalisté soutěže Muž roku prošli náročnou průpravou, pilovali i rétoriku

Je to neuvěřitelné, ale je to tak, soutěž mužské krásy a elegance Muž roku se koná již po čtyřiadvacáté. V čele stojí muž, který skoro před čtvrt stoletím připravil první ročník a není to nikdo jiný než David Novotný. Letošní soustředění se konalo v Praze v bubenečské Vile Lanna, v historické budově s neopakovatelným géniem loci.

Prezident soutěže David Novotný byl spokojený. „Jsem rád, že se hostům ve Vile Lanna líbilo. Kluci odvedli velký kus práce. Absolvovali rétorický kurz Jana Přeučila, načerpali zkušenosti od úspěšného modela Martina Gardavského. Měl jsem radost, že se přišli podívat také úspěšní finalisté z minulých ročníků. Samozřejmě děkuji sponzorům soutěže Koutný Prostějov, volnočasové oblečení C&A, spodní prádlo STYX z Trenýrkárny, PVZP a dalším, bez jejichž podpory by soutěž nemohla fungovat,“ uvedl David Novotný a pozval hosty na finále soutěže Muž roku, které se koná 25. srpna v Náchodě.

Dva dny probíhalo tradiční předfinálové soustředění a mladí muži měli hodně nabitý program. Absolvovali kurz rétoriky s Janem Přeučilem, natočili medailonky a rozhovory pro média a věnovali hodně času nácviku chůze a choreografie na módní přehlídku na následný finálový večer. S Jiřím Hermanem ml. nafotili tradiční kalendář ve společenských oblecích od Koutný Prostějov, ve volnočasových oděvech od C&A a ve spodním prádle STYX od Trenýrkárny. Skvělý look dotvořily brýle z Optiky Slavíková.

Mladí muži se s povinnostmi finalistů soutěže Muž roku poprali statečně. „Skvělá byla rétorika s Janem Přeučilem. Hned se nám to hodilo, vždyť většina z nás ještě nikdy do kamery nemluvila. Ale parta je skvělá, ubytování krásné. Jsou to nové zkušenosti, které za tu námahu stojí,“ prohlásili jedním hlasem adepti na titul Muž roku 2023.

Snahu dvanáctky finalistů podpořily na dvoudenním soustředění známé osobnosti. Ve Vile Lanna zazpívali Janu Fabiánová, Marcela Holanová, Josef Vágner, Jan Bendig, Anna Julie Slováčková, Marian Vojtko, Bára Mottlová, Lucia Sosna, Míša Pecháčková. V hledišti zasedli Jan Přeučil s manželkou Evou Hruškovou, Zuzana Bubílková, Hanka Kynychová, Karel Voříšek a další vážení hosté.

A kdo z dvanácti sympaťáků bude usilovat o titul Muž roku 2023?

1. Jan Černohorský, podnikatel, 27 let, Nové Strašecí, 2. Matteo Lucano, student, 23 let, Kralupy nad Vltavou, 3. Alexandros Panayi, zubní lékař, 26 let, Praha, 4. Lukáš Kupkovič, fitness trenér, 22 let, Praha, 5. Jan Koželuh, řízení projektů ve stavebnictví, 33 let, Klatovy, 6. Jan Legát, hlavní stavbyvedoucí, 33 let, Praha, 7. Rostislav Procházka, administrativní pracovník, 22 let, Znojmo, 8. Tomáš Hruška, Referent obchodního oddělení lesní techniky, 23 let, Benešov, 9. Stefanos Panayi, student, 22 let, Praha, 10. Josef Jakab, mediální poradce, 26 let, Mělník, 11. Dominik Neoral, obchodní ředitel, 32 let, Kralice na Hané, 12. František Knobloch, holistický poradce Elite Medical a student, 23 let, Hostivice.