Jana Hladíková, finalista č. 1 soutěže Anděl mezi zdravotníky 2023

Pracuje jako zdravotní sestra v Nemocnici Třebíč na společné interní a neurologické JIP. Vypomáhá také na oddělení následné intenzivní péče v Mostištích.

Jana Hladíková  (50) je veliká bojovnice. Z důvodu nádoru na mozku oslepla na jedno oko. Díky primáři Masopustovi z ÚVN Praha se jí po operaci vrátil zrak a Jana se tak mohla po šesti nedělích vrátit opět ke své práci.

Maminka čtyř dětí má nezvyklého koníčka. Dělá zdravotní sestru, tejpařku a masérku hokejového klubu HHK Velké Meziříčí. Stará se o malé hokejisty, ale i o borce z A mužstva.  A proto, když jela na operační sál, dostala povzbuzující SMS od jednoho kluka z hokeje: „Nikde neříkej, že máš 4 děti, máš jich 84 a všichni se za tebe modlíme.“

Jana Hladíková je vdaná, má dospělé tři syny a dceru. Navíc se ještě starala o malého synka zemřelé kamarádky, když zůstal s tátou sám a pomohla mu ho vychovat. Žádné speciální hobby Jana Hladíková nemá. Její život jsou děti, nemocnice, hokej, ráda si zajde se psem do přírody. Je spokojená s tím, jak život běží.

Do soutěže Anděl mezi zdravotníky přihlásilo Janu Hladíkovou vedení Nemocnice Třebíč. „Hrozně si toho vážím, ale zároveň se bojím. Nejsem zvyklá být středem pozornosti. Ale 84 dětí mi řeklo, že mi drží pěsti a jsem ráda, že na mne budou myslet.“