PharmDr. Lukáš Bauer, finalista č. 3 soutěže Anděl mezi zdravotníky 2023

Lukáše Bauera (31) ve škole vždycky bavily chemie a přírodní vědy, maminka je farmaceutka a vedla vlastní lékárnu, takže bylo jasné, kam se jeho profesní kroky budou ubírat. Po škole pracoval v lékárně, a když po dvou letech nabyl pocit, že se naučil vše, co lékárník potřebuje ke své práci, postoupil k odbornější činnosti a tou je klinická farmacie. Lukáš se také kvůli tomu přestěhoval z Brna do Prahy. 

„Klinická farmacie je mladý, moderní obor, naším úkolem je racionalizace farmakoterapie. Zabýváme se například dávkováním léčiv u pacientů, lékovými interakcemi, nežádoucími účinky, odhalujeme různé duplicity či zbytná léčiva u pacientů,“ vysvětlil pro laiky Lukáš Bauer.

Duševní činnost Lukáš Bauer kompenzuje jakoukoli fyzickou aktivitou. Kruhový trénink, plavání, jízda na kole, výlety do přírody. Se snoubenkou se starají o psa.  

Do soutěže Anděl mezi zdravotníky delegoval Lukáše Bauera vedoucí oddělení. Bylo to tak nečekané, že Lukáš ani nediskutoval. O soutěži nikdy neslyšel, proto se následně podíval na sestřih minulých ročníků a už se na finále těší. Je to pro něj nová a zajímavá zkušenost.