Romana Veltruská, finalista č. 9 soutěže Anděl mezi zdravotníky 2023

Romanu Veltruskou (49) je původním zaměřením dětskou sestrou. Do zdravotnictví ji přivedla neblahá zdravotní zkušenost. Ve třinácti letech na školním výletě ještě vylezla se zánětem slepého střeva Ještěd, ale z liberecké zoo ji už řidič autobusu odnesl v náručí do liberecké nemocnice, kde si pobyla týden. A když kolem sebe viděla sestřičky žákyňky, hned věděla, že chce být dětskou sestrou.

Jako dětská sestra chtěla pracovat v jeslích, ale osud ji zavál do Prahy na oddělení urgentní medicíny, kde pracovala 4 roky a po mateřské dovolené začala pracovat ve Slaném. Pracuje v ordinaci praktického lékaře a na krátký úvazek v Nemocnici Slaný.

Romana Veltruská je vdaná a má dva dospělé syny. Ve volných chvílích si ráda vyjede na kole, čte nebo jde do divadla. Momentálně ji nejvíce zaměstnává malé štěně zlatého retrívra.

Romanu Veltruskou do soutěže Anděl mezi zdravotníky přihlásila její doktorka z ordinace a postavila ji před hotovou věc. Těší se, že díky soutěži nabude nové zkušenosti, pozná nové lidi. A přestože je stydlivý typ, rozhodla se, že si soutěž užije.